Liga argentyńska: UPCN San Juan Voley Club nie obroni tytułu

19
0

W weekend w lidze argentyńskiej zakończyła się ostatnia rywalizacja o wejście do finału rozgrywek. Drużyna UPCN San Juan Voley Club w drugim meczu na własnym boisku po pięciu setach przegrała z ekipą Obras De San Juan. Zespół Zbigniewa Bartmana tym samym nie powalczy o obronę tytułu mistrza Argentyny.

Siatkarze UPCN San Juan Voley Club w całym spotkaniu prowadzili już 2:0. W kolejnych trzech partiach skuteczniejsi byli siatkarze zespołu Obras De San Juan, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo w rywalizacji i przypieczętowali awans do finału. O złoty medal zagrają z drużyną Bolivar Voley.

Siatkarze Obras De San Juan przyjmowali na poziomie 54% (29% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 50%. Przeciwnicy przyjmowali z 60% jakością (35% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 54% skutecznością. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się goście, posyłając 10 asów serwisowych przy 4 po stronie rywali. W grze blokiem skuteczniejsi byli siatkarze UPCN San Juan – 13 punktów tym elementem wobec 5 „oczek” gości.

Zbigniew Bartman w meczu pojawił się tylko na zmianę w trzecim secie i zdobył 1 punkt atakiem.

UPCN San Juan Voley Club – Obras De San Juan 2:3 (25:23, 25:16, 20:25, 18:25, 13:15)