Liga argentyńska: Porażka UPCN San Juan Voley Club w meczu ósmego weekendu

19
0

Po Nowym Roku w lidze argentyńskiej zostały rozegrane mecze dwóch weekendów zmagań, ale ekipa UPCN San Juan Voley Club rozgrywała swój pojedynek dopiero w minionym tygodniu. Ekipa Zbigniewa Bartmana po pięciu setach przegrała z zespołem Gigantes Del Sur. Polak zanotował dobry występ, będąc liderem w swoim zespole.

Zespół UPCN San Juan Voley Club mecz w ramach ósmego weekendu zmagań rozegrał na wyjeździe. Kibice mogli obserwować grę pełną wrażeń, ale po pięciu setach ekipa Zbigniewa Bartmana musiała uznać wyższość Gigantes Del Sur.

Siatkarze Gigantes Del Sur przyjmowali na poziomie 59% (28% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 45% skuteczność. Goście z San Juan przyjmowali na wyższym procencie bo 64% (39% perfekcyjnego), ale słabiej w porównaniu do rywali zaprezentowali się w ataku – 41%. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gospodarze spotkania. Posłali pięć asów serwisowych przy dwóch w obozie rywali, a także ustawili szesnaście punktowych bloków, wobec piętnastu po stronie ekipy z San Juan.

Zbigniew Bartman w tym pojedynku był najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. Zdobył dziewiętnaście punktów, w tym trzy blokiem. Atakował zaś ze skutecznością 39%.

Gigantes Del Sur – UPCN San Juan Voley Club 3:2 (25:19, 18:25, 27:25, 18:25, 18:25, 15:9)