Liga A: Wicemistrzowie wciąż na czele tabeli

Liga A: Wicemistrzowie wciąż na czele tabeli

159
0
PODZIEL SIĘ

W ten weekend została rozegrana osiemnasta kolejka ligi belgijskiej, chociaż pierwszy mecz tej rundy zmagań odbył się 26 listopada i doszło w nim do podziału punktów. W pozostałych starciach zwycięzcy dopisali do tabeli komplet „oczek”. Na pozycji lidera tabeli umocnili się gracze Noliko Maaseik, lecz walka o czołówkę nieustannie trwa.

 

W meczu rozegranym awansem 26 listopada VBC Waremme podejmowało Haasrode Leuven. Pojedynek od początku dostarczył kibicom wielu wrażeń, a zakończył się dopiero po tie-breaku na korzyść zespołu gospodarzy.

 

W przyjęciu korzystniej zaprezentowali się goście, notując nie tylko więcej skutecznych odbiorów, ale też popełnili mniej błędów. Nie przełożyli tego jednak wystarczająco dobrze na atak, gdzie więcej punktów zanotowali gospodarze, wykorzystując też kontry. Oba zespoły zaprezentowały się porównywalnie jeśli chodzi o grę blokiem i na zagrywce. W pierwszym z elementów o „oczko” skuteczniejsi byli gospodarze – piętnaście punktowych bloków. W polu serwisowym z kolei lepsi byli przyjezdni – pięć asów serwisowych.

 

W zespole VBC Waremme najlepiej punktującym graczem był Csanad David, który zdobył dla swojego zespołu osiemnaście „oczek”, notując w tym dwa bloki.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Wim Tormans, który zdobył dla swojej ekipy również osiemnaście „oczek”, notując w tym dwa punktowe bloki.

 

VBC Waremme – Haasrode Leuven 3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 25:21, 15:10)

 

Składy drużyn:

 

VBC Waremme: Lienert Cosemans, Elias Thys, Csanad David, Martin Pavelka, Ivaylo Velikov, Roman Abinet, Quentin Albert (libero) oraz Lucas Lallemand, Philippe Barca-Cysique, Arne Poelman, Damien Bouvier

 

Haasrode Leuven: Mathieu Vanneste, Wim Tormans, Thomas Pardon, Niels Huysegoms, Iwan Verelst, Simon Peeters, Tim Verstraete (libero) oraz Jan Loosen, Jens Christiaens,

 

 

 

W drugim meczu w ramach tej rundy zmagań Lindemans Aalst podejmowało Prefaxis Menen. Gospodarze od początku narzucili swój rytm gry, kontrolując przebieg i dopisali do tabeli komplet punktów. Siatkarze Prefaxis Menen w żadnej z rozegranych partii nie osiągnęli granicy dwudziestu punktów.

 

Zarówno w przyjęciu, jak i w ataku skuteczniej zaprezentowali się gospodarze, notując przede wszystkim mniej błędów. Również w polu serwisowym zaprezentowali się korzystniej, notując cztery asy serwisowe przy jednym po stronie rywali. w grze blokiem zanotowali aż dwanaście „oczek”, czyli o siedem więcej niż przeciwnicy.

 

W zespole Lindemans Aalst najlepiej punktującym graczem był Jhon Wendt, który zdobył dla swojego zespołu dziewiętnaście „oczek”, mając w swoim dorobku cztery bloki. Adrian Staszewski do dorobku swojego klubu dołożył dziewięć punktów z czego jeden zdobył blokiem, a jeden zagrywką. Krzysztof Modzelewski nie zagrał w tym meczu.

 

W zespole Prefaxis Menen liderem był Jop Vercruysse, który zdobył dla swojego zespołu jedenaście punktów, mając w tym jeden punktowy blok. Janusz Górski do dorobku swojego zespołu dołożył dziesięć punktów, notując w tym dwa bloki i jednego asa serwisowego.

 

Lindemans Aalst – Prefaxis Menen 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)

 

Składy drużyn:

 

Lindemans Aalst: Martijn Colson, Sakari Mäkinen, Wessel Keemink, Jhon Wendt, Adrian Staszewski, Laszlo De Paepe, Dennis Deroey (libero)

 

Prefaxis Menen: Janusz Gorski, Jop Vercruysse, Basile Andriessen, Rune Fasteland, Lars Maddens, Gilles Vandecaveye, Bernardo Pontes Cabra (libero) oraz Jelle Sinnesael

 

 

 

W kolejnym starciu osiemnastej kolejki Ligi A Knack Roeselare zmierzyło się na własnym terenie z VDK Gent. Mistrzowie Belgii nie mieli problemów z pokonanie rywali i już po trzech setach mogli dopisać do tabeli komplet punktów.

 

W przyjęciu zagrywki korzystniej wypadli gospodarze, którzy nie popełnili żadnego błędu w tym elemencie. Przełożyli to na dobrą skuteczność w ataku, wykorzystując również kontry. W polu serwisowym zanotowali cztery asy serwisowe wobec żadnego w obozie rywali. Również w bloku zaprezentowali się skuteczniej – siedem punktowych bloków przy pięciu przeciwników.

 

W Knack Roeselare najlepiej zaprezentował się Matthijs Verhanneman, który zdobył dla swojego zespołu piętnaście punktów, notując w tym jednego asa serwisowego i dwa bloki. Piotr Orczyk nie wystąpił w tym meczu.

 

W drużynie gości najlepiej punktującym graczem był Robbe Vandeweyer, który do dorobku swojego zespołu dołożył jedenaście „oczek” atakiem.

 

Knack Roeselare – VDK Gent 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

 

Składy drużyn:

 

Knack Roeselare: Matthijs Verhanneman, Hendrik Tuerlinckx, Pieter Coolman, Arno Van De Velde, Angel Trinidad De Haro, Ruben Van Hirtum, Stijn Dejonckheere (libero) oraz Benjamin Robbe, Lou Kindt, Miquel Angel Fornes, Sander Depovere, Thomas Konings

 

VDK Gent: Robbe Vandeweyer, Jente De Vries, Chris Ogink, Petter Ostvik, Tim Degruyter, Lowie Stuer, Thomas Bisaerts (libero) oraz Leonis Dedeyne, Pieter-Jan Bormans, Tim Van Der Straeten

 

 

 

W ostatnim meczu tej rundy zmagań Van Pelt Zoersel podejmował o Noliko Maaseik. Ten pojedynek dostarczył kibicom emocji i ciekawych wymian, a zakończył się po czterech setach. Skuteczniejsi byli wicemistrzowie Belgii, zatem mogli dopisać do tabeli trzy punkty.

 

W przyjęciu zagrywki lepiej zaprezentowali się goście. W ataku obie drużyny zdobyły po tyle samo punktów, lecz zdecydowanie mniej błędów mieli po swojej stronie goście. W polu serwisowym również dużo skuteczniejsi byli przyjezdni, notując dziewięć asów serwisowych przy dwóch po stronie rywali. W bloku obie drużyny zdobyły po siedem „oczek”.

 

W Noliko Maaseik najlepiej punktującym graczem był Sebastian Gevert, zdobywając dla swojego zespołu dwadzieścia cztery punkty, mając w tym aż cztery asy serwisowe. Kamil Rychlicki do dorobku swojego klubu dołożył dwanaście „oczek” atakiem.

 

W drużynie gospodarzy najskuteczniejszym graczem był Jeroen Oprins, który zdobył dla swojego zespołu dwadzieścia trzy punkty, notując w tym dwa bloki.

 

Van Pelt Zoersel – Noliko Maaseik 1:3 (20:25, 17:25, 25:21, 23:25)

 

Składy drużyn:

 

Van Pelt Zoersel: Jeroen Oprins, Tijs Van Der Maat, Thomas Hofmans, Jonas Colson, Jonathan Devriese, Jan Van Hoeck, Pieter Van Dam (libero) oraz Joren Appels 

 

Noliko Maaseik: Kamil Rychlicki, Sebastian Gevert, Nicholas Sighinolfi, Timo Tammemaa, Jay Blankenau, Jelte Maan, Just Dronkers (libero) oraz Stef Van Heyste, Michiel Ahyi, Sebastien Dumont

 

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY