Liga A: W rundzie przegranych ponownie bez niespodzianek

Liga A: W rundzie przegranych ponownie bez niespodzianek

112
0
PODZIEL SIĘ

W czwartej kolejce rundy przegranych ligi belgijskiej nie doszło do niespodzianek, ale jeden mecz zakończył się podziałem punktów. W pierwszym starciu ekipa Haasrode Leuven po raz kolejny była skuteczniejsza od VDK Gent, zaś drużyna Axis Guibertin po tie-breaku pokonała siatkarzy VBC Waremme.

 

Zespół Haasrode Leuven podejmował ekipę VDK Gent, z którą w środę wygrał po czterech setach. Tym razem również mógł cieszyć się z wygranej i kontrolować mecz. Najbardziej wyrównany był jednak pierwszy set, zakończony na przewagi. W pozostałych partiach goście próbowali podjąć walkę z gospodarzem, ale nie zdołali odwrócić losów spotkania.

 

W przyjęciu zagrywki o dziewięć pozytywnych odbiorów lepsi byli gracze VDK Gent, którzy popełnili jednak o jeden błąd więcej od przeciwników – łącznie mieli ich pięć. W ataku skuteczniejsi byli już gospodarze. W polu serwisowym o jeden punkt nad rywalami górowali gracze Haasrode Leuven, bo posłali pięć asów serwisowych. Również w obronie zaprezentowali się korzystniej – ustawili dziewięć punktowych bloków przy czterech po stronie siatkarzy VDK Gent.

 

W ekipie gospodarzy najlepiej spisującym się graczem był Simon Peeters, który zdobył dla swojego zespołu szesnaście punktów i zanotował jeden punktowy blok.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Jente De Vries, który zdobył dla drużyny dwanaście punktów oraz posłał jednego asa serwisowego.

 

Haasrode Leuven – VDK Gent 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

 

Składy drużyn:

 

Haasrode Leuven: Jens Christiaens, Wim Tormans, Thomas Pardon, Niels Huysegoms, Iwan Verelst, Simon Peeters, Tim Verstraete (libero) oraz Jan Loosen, Gil Hofmans 

 

VDK Gent: Robbe Vandeweyer, Jente De Vries, Chris Ogink, Leonis Dedeyne, Tim Degruyter, Pieter-Jan Bormans, Lowie Stuer (libero), Thomas Bisaerts (libero) oraz Jeffrey Klok 

 

 

 

Ekipa VBC Waremme zmierzyła się na własnym boisku z zespołem Axis Guibertin. W pierwszym meczu tych drużyn, który został rozegrany w środę, zwyciężyli siatkarze z Guibertin. Drugie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. W pierwszych dwóch setach szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście, ale w dwóch kolejnych odsłonach do gry powrócili gospodarze. Doprowadzili do tie-breaka, a w nim skuteczniejsi byli gracze Axis Guibertin.

 

W przyjęciu zagrywki korzystniej zaprezentowali się gospodarze, bo zanotowali więcej pozytywnych odbiorów i jeden błąd mniej od przeciwników. Wypadli również lepiej w ataku, ale popełnili o dwa błędy więcej niż ich rywale. W polu serwisowym także o punkt skuteczniejsi byli gracze VBC Waremme, ale w obronie już obie drużyny zdobyły po siedem skutecznych bloków.

 

W zespole Axis Guibertin najkorzystniej zaprezentował się Robert Wójcik, który zdobył dla swojego zespołu dziewięć punktów i miał na swoim koncie jeden punktowy blok.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej spisał się Roman Abinet – zdobył dla drużyny osiem „oczek”, a na swoim koncie zgromadził jednego asa serwisowego i jeden punktowy blok.

 

VBC Waremme – Axis Guibertin 2:3 (23:25, 23:25, 26:24, 25:21, 9:15)

 

Składy drużyn:

 

VBC Waremme: Elias Thys, Csanad David, Roman Abinet, Lienert Cosemans, Philippe Barca-Cysique, Arne Poelman, Quentin Albert (libero) oraz Lucas Lallemand, Clément Evrard, Guillaume Dussart

 

Axis Guibertin: Robin Foret, Robert Wójcik, Johannes Goverde, Wannes De Beul, Guillaume Godart, Seppe Baetens, Bert Dufraing (libero) oraz Aljosa Urnaut

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY