Liga A: Druga wygrana zespołu Piotra Orczyka w walce o mistrzostwo!

866
0

W Belgii trwa walka o złoty medal ligi, w której w pierwszą bitwę dopiero po tie-breaku wygrali siatkarze Knack Roeselare. Rywalizacja przeniosła się właśnie na teren mistrzów Belgii, którzy byli lepsi w dwóch pierwszych odsłonach, ulegając rywalom tylko w trzeciej partii, by ostatecznie zakończyć całe spotkanie w czterech setach.

Sprawdź przebieg pierwszego pojedynku

Początek drugiego meczu o mistrzostwo Belgii był wyrównany, a na pierwszym czasie technicznym niewiele lepsi byli gospodarze (8:7), którzy mają już na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w rywalizacji. To obrońcy tytułu po powrocie na boisko przejęli inicjatywę i wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (16:12), które cały czas utrzymywali (19:15). Przewaga Knack Roeselare się powiększała i gospodarze byli coraz bliżej zwycięstwa w pierwszej odsłonie (23:17), wygrywając cała partię 25:19.

Początek drugiego seta również był wyrównany, z delikatnym wskazaniem na ekipę z Maaseik (4:3), która minimalnie prowadziła także na przerwie technicznej (8:7). Gra cały czas toczyła się punkt za punkt (13:13), ale o punkt lepsi na kolejnej regulaminowej pauzie byli gospodarze (16:15) i to oni cały czas prowadzili jednym „oczkiem” (19:18). W kluczowym momencie tej partii mistrzowie Belgii zapewnili sobie trzypunktowy dystans (22:19) i w całym spotkaniu prowadzili już 2:0 (25:20).

Początek trzeciego seta również należał do siatkarzy z Roeselare (4:2), jednak chwilę później inicjatywę przejęli goście (8:7) i cały czas byli o jeden punkt lepsi (11:10), a następnie wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (14:11). Na drugim czasie technicznym Noliko Maaseik miało dwa „oczka” więcej na swoim koncie (16:14) i utrzymywało dystans także w końcówce trzeciej partii (22:20). Knack Roeselare udało się jednak zbliżyć do rywali (22:23), jednak nie wystarczyło to do zakończenie rywalizacji (22:25).

Dwa pierwsze punkty czwartej odsłony powędrowały na konto gospodarzy (2:0), którzy zapewnili sobie wyraźny dystans (6:3) i na przerwie technicznej także mieli trzy „oczka” różnicy po swojej stronie (8:5). Mistrzowie Belgii cały czas mieli inicjatywę (11:6) i byli bardzo blisko wygrania drugiej bitwy o mistrzostwo (17:11), całkowicie kontrolując przebieg tej partii (21:13). Gospodarze nie pozwolili rywalom na powiększenie stanu punktowego, deklasując ich w czwartym secie 25:13!

Knack Roeselare – Noliko Maaseik 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:13)