LE: Pora na ostateczne rozstrzygnięcia. Przed nami Final Four!

LE: Pora na ostateczne rozstrzygnięcia. Przed nami Final Four!

574
0
PODZIEL SIĘ

W tegorocznej Lidze Europejskiej brało udział osiem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Każda z drużyn w ramach rozgrywek rozegrała po sześć spotkań, do finałów awansowały reprezentacje, które zajęły dwa najlepsze miejsca w grupie B, zwycięzca grupy A oraz gospodarz. W Warnie w Final Four zobaczymy: Macedonię, Estonię, Austrię i Bułgarię.

 

Estonia i Macedonia – zdecydowani liderzy

 

W grupie A znalazły się Macedonia, Bułgaria, Dania oraz Albania, w drugiej rywalizowały zespoły z Estonii, Austrii, Białorusi i Luksemburga. W fazie grupowej najlepiej radziły sobie drużyny Macedonii oraz Estonii. Te dwie reprezentacje nie doznały żadnej porażki i pewnie zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Podopieczni Gheorghe Cretu stracili tylko jeden punkt, ponieważ w meczu z Białorusią wynik rozstrzygnął się po tie-breaku. W pozostałych meczach Estończycy zgarnęli pełną pulę punktów. Natomiast Macedończycy podczas fazy grupowej rozegrali dwa tie-breaki – z Danią oraz Albanią. W grupie A drugie miejsce zajęła reprezentacja Bułgarii z dwoma porażkami na koncie. Taki sam bilans zanotował drugi zespół w grupie B, Austria. To właśnie te cztery zespoły zobaczymy w Final Four w Warnie. Fazę grupową bez żadnego zwycięstwa na koncie zakończyły reprezentacje Luksemburgu i Albanii.

 

 

Kto wygra w tym roku?

 

W ubiegłym roku finały Ligi Europejskiej odbyły się w Polsce, w Wałbrzychu. Zwycięzcą została reprezentacja Słowenii, która wygrała wszystkie spotkania. Dzięki wygranej Słoweńcy awansowali do rozgrywek Ligi Światowej. Drugie miejsce w 2015 roku zajęła drużyna Macedonii, a na trzecim stopniu podium uplasowali się biało-czerwoni, którzy w walce o brązowy medal pokonali drużynę Estonii. Estończycy będą mieli okazję poprawić pozycję z ubiegłego roku. Podobnie jak Macedończycy, którzy w ubiegłorocznym finale ulegli 0:3 reprezentacji Słowenii.

 

Final Four odbędzie się w najbliższy weekend (1-3 lipca) w Warnie. W pierwszym półfinale zmierzą się Macedończycy z Austriakami, a w drugim zagrają gospodarze z Estonią.

 

 

Program Final Four Ligi Europejskiej:

 

Półfinały (1 lipca)
Godz. 14:00 Macedonia – Austria
Godz. 17:00 Bułgaria – Estonia

 

Mecz o trzecie miejsce, 2 lipca godz. 14:00

 

Finał, 2 lipca godz. 17:00

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY