LE, gr. B: Estonia i Austria w Final Four

LE, gr. B: Estonia i Austria w Final Four

611
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek zakończyły się zmagania grupy B tegorocznej Ligi Europejskiej, w której występowały reprezentacje Estonii, Austrii, Białorusi i Luksemburga. Awans do Final Four tych rozgrywek, które odbędzie się w Warnie zapewnili sobie Estończycy i Austriacy, dla których jest to historyczne wydarzenie. 

 

 

W meczu rewanżowym reprezentacja Austrii w trzech setach pokonała kadrę Białorusi. Premierowa odsłona pojedynku była niezwykle zacięta, a wyrównana walka toczyła się w końcówce rozgrywanej na przewagi. Austriacy zachowali więcej spokoju i zapisali na swoje konto wygraną w pierwszej partii, jako pierwsi zdobywając dwa „oczka” zaliczki. Kolejne dwa sety były już jednostronne, a Białorusini nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami, prezentując się od nich słabiej w każdym elemencie. Po stronie Austriaków najwięcej punktów na swoje konto zapisał Thomas Zass (25), notując przy tym 67% skuteczności. Nowy zawodnik Effectora Kielce, Peter Wohlfahrtstätter skończył siedem ataków na 11 i zdobył jednego asa serwisowego. U Białorusinów ciężar gry na swoje barki wzięli Andrei Radziuk i Radzivon Miskevich, którzy zdobyli po 11 punktów.

 

Austria – Białoruś 3:0 (34:32, 25:21, 25:19)


 

 

 

Reprezentacja Estonii w ramach pierwszego meczu rewanżowego grupy B Ligi Europejskiej zmierzyła się z kadrą Luksemburga. Spotkanie zakończyło się po trzech setach na korzyść zawodników z Estonii, którzy pewnie otworzyli ten pojedynek, pozwalając rywalom na zdobycie dwudziestu „oczek”. Najbardziej wyrównana walka toczyła się w drugiej odsłonie, gdzie po walce na przewagi również lepsi okazali się podopieczni trenera Gheorghe Cretu. W trzecim secie Luksemburczycy nie zdołali nawet nawiązać wyrównanej walki z rywalami, ulegając im w trzech partiach. Liderem Estończyków w tym spotkaniu był Oliver Venno, zdobywca szesnastu punktów, a po stronie Luksemburga najlepiej punktował Kamil Rychlicki.

 

Estonia – Luksemburg 3:0 (25:20, 29:27, 25:14)


 

 

 

Reprezentacja Białorusi nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Luksemburczyków, którzy w żadnym z trzech setów nie byli w stanie nawiązać z nimi wyrównanej walki. Już pierwsza, wysoko przegrana przez kadrę Luksemburga partia zwiastowała, że będzie to spotkanie kontrolowane przez Białorusinów, którzy o wiele lepiej spisywali się w przyjęciu i ataku. Prawdziwa dominacja siatkarzy z Białorusi była jednak najbardziej widoczna w bloku, gdzie zdobyli dwanaście „oczek” w porównaniu do trzech rywali. Po raz kolejny po stronie Luksemburga najlepiej punktującym zawodnikiem był Kamil Rychlicki, który zapisał na swoje konto 14 „oczek”.

 

Białoruś – Luksemburg 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)


 

 

 

Estończycy pewnie rozpoczęli spotkanie z reprezentacją Austrii, pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie czternastu „oczek”. W drugiej odsłonie walka była już nieco bardziej wyrównana, ale ostatecznie to podopieczni Gheorghe Cretu zapisali na swoje konto więcej punktów. W trzecim secie Austriacy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i przedłużyli losy spotkania. Czwarta partia była najbardziej zacięta, a walka zakończyła się dopiero po kilkunastu wyrównanych akcjach, w których więcej spokoju zachowali reprezentanci Estonii i wygrali całe spotkanie, zapisując na swoje konto trzy punkty.

 

Austria – Estonia 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 32:34)


 

 

 

 

Luksemburczycy na pewno nie zaliczą rundy rewanżowej do udanych, przegrali bowiem swoje ostatnie spotkanie z Austriakami w trzech setach i kończą ją bez zwycięstwa. Najbardziej wyrównana była druga partia, w której końcówka grana była na przewagi, a więcej spokoju zachowali w niej Austriacy. Starcie z reprezentacją Austrii było kolejnym dobrym występem Kamila Rychlickiego, który zakończył je z 19-punktowym dorobkiem.

 

Luksemburg – Austria 0:3 (21:25, 26:28, 18:25)


 

 

 

 

Białorusini i Estończycy zagrali najbardziej zacięte spotkanie rundy rewanżowej, które zakończyło się dopiero po pięciu setach. Wszystkie cztery partie toczyły się wyrównanie, ale swoją dominację w tie-breaku pokazali podopieczni trenera Gheorghe Cretu, którzy pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko siedmiu „oczek”. W reprezentacji Białorusi z bardzo dobrej strony pokazali się Andrei Radziuk i Pavel Audochanka, którzy zdobyli kolejno siedemnaście i dziewiętnaście punktów. Po stronie Estończyków w ataku brylowali Robert Täht i Oliver Venno, punktujący po dziewiętnaście razy.

 

Białoruś – Estonia 2:3 (21:25, 15:25, 25:23, 25:23, 7:15)

 

 

 

Źródło: cev.lu/opracowanie własne

 

 

BRAK KOMENTARZY