LE, gr. A: Macedonia zagra w Final Four

LE, gr. A: Macedonia zagra w Final Four

562
0
PODZIEL SIĘ

W rundzie rewanżowej Ligi Europejskiej z grupy A awans wywalczyła sobie reprezentacja Macedonii, która uplasowała się na pozycji lidera. To właśnie Macedończycy dołączyli do Bułgarów jako przedstawiciele formacji A i będą występować w Final Four rozgrywanym w Warnie, gdzie bułgarska kadra będzie gospodarzem. 

 

Reprezentacja Bułgarii nie miała większych problemów z pokonaniem Duńczyków, którzy stawili opór tylko w pierwszej odsłonie. To właśnie pierwszy set okazał się szczęśliwy dla graczy z Danii, którzy zdołali do końca utrzymać zaliczkę i rozstrzygnąć go na swoją korzyść. W drugiej partii Bułgarzy nie dali swoim rywalom szans na nawiązanie wyrównanej walki i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana i zakończyła się dopiero po końcówce granej na przewagi, w której więcej spokoju zachowali Bułgarzy. Trzeci set był już całkowitą dominacją bułgarskich graczy, którzy bez problemów kończyli swoje akcje i zapisali na swoje konto trzy cenne punkty. Po stronie Duńczyków najwięcej punktów zdobyli Peter Bonnesen (18) i Rasmus Nielsen (17). W drużynie z Bułgarii najwięcej razy skutecznie punktował Martin Atanasov (17).

 

Dania – Bułgaria 1:3 (25:22, 17:25, 24:26, 15:25)


 

 

 

 

Reprezentanci Macedonii potrzebowali aż pięciu setów, żeby pokonać kadrę Albanii. Pierwsze dwie odsłony tego pojedynku były niezwykle wyrównane, szala zwycięstwa najpierw przechyliła się w stronę Albańczyków, a następnie Macedończyków, przez co na tablicy wyników po dwóch setach widniał remis. W trzeciej partii pewne zwycięstwo odnieśli gracze z Albanii, ale już kolejna odsłona zakończyła się wygraną reprezentacji Macedonii i o wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break. W ostatnim secie od początku dominowali Macedończycy i utrzymali zaliczkę w końcowych akcjach, dzięki czemu wywalczyli dwa punkty. Niekwestionowanym liderem zwycięskiej drużyny był Nikola Gjorgiev, który zdobył 31 punktów. Po przeciwnej stronie siatki brylował Gazmend Husaj (25).

 

Macedonia – Albania 3:2 (23:25, 25:23, 20:25, 25:18, 15:10)


 

 

 

 

 

Reprezentacja Bułgarii nie miała większych problemów z pokonaniem Albańczyków. W każdym z trzech setów Bułgarzy pozwolili rywalom na zdobycie dziewiętnastu punktów, co nie było wystarczające do nawiązania wyrównanej walki. Różnica między zespołami była najbardziej widoczna w ataku i przyjęciu, gdzie Albańczycy prezentowali się bardzo słabo. Również blok był mocną stroną reprezentacji Bułgarii, bo punktowała ona tym elementem aż 9 razy, w porównaniu do trzech punktów Albańczyków. W kadrze Albanii najlepszym zawodnikiem był Gazmend Husaj, który zdobył 11 „oczek”. Po stronie bułgarskiej najwięcej punktów na swoje konto zapisał Spas Bayer (17).

 

Bułgaria – Albania 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)


 

 

 

 

Macedończycy potrzebowali trzech setów, by cieszyć się ze zwycięstwa nad reprezentacją Danii. Duńczycy nie najlepiej weszli w mecz, pozwalając rywalom na zbudowanie zaliczki i powiększanie jej w końcówce, co dało im prowadzenie w całym spotkaniu. Kolejne dwie odsłony były już o wiele bardziej wyrównane, ale każda z nich zakończyła się zwycięstwem Macedończyków, co dało im wygraną w całym meczu i zainkasowanie trzech punktów. W zespole z Danii najwięcej razy skutecznie punktował Peter Bonnesen, który zdobył szesnaście punktów. Po przeciwnej stronie siatki brylował Nikola Gjorgiev, zdobywca dwudziestu „oczek”, przy 57% skuteczności.

 

Dania – Macedonia 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)


 

 

 

 

Reprezentacja Danii w swoim ostatnim meczu grupy A zmierzyła się z kadrą Albanii. W każdym z trzech setów górą byli Duńczycy, którzy wypracowywali sobie zaliczkę już w początkowej fazie seta, dzięki czemu potem mogli spokojnie prowadzić grę. Albańczycy w żadnej z trzech partii nie postawili rywalom trudnych warunków i musieli pogodzić się z goryczą porażki. Drużyna z Albanii nie miała w swoich szeregach lidera, a atak rozkładał się równomiernie. Niska skuteczność w ataku również nie pomagała w odrabianiu start, w szczególności, że Duńczycy nie mieli problemów w tym elemencie.

 

Albania – Dania 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)


 

 

 

 

Pierwszy set spotkania pomiędzy Bułgarią i Macedonią rozpoczął się od gry punkt za punkt, ale w końcówce więcej spokoju zachowali reprezentanci Bułgarii. W drugim secie również walka toczyła się wyrównanie, ale tym razem ostatnie akcje na swoje konto zapisali Macedończycy, którzy wyrównali stan meczu. Również trzecia partia zakończyła się zwycięstwem graczy z Macedonii, którzy więcej koncentracji zachowali w końcówce czwartej odsłony i zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

 

Bułgaria – Macedonia 1:3 (25:18, 21:25, 23:25, 25:27)

 

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY