LE, gr. A: Macedonia w fotelu lidera

LE, gr. A: Macedonia w fotelu lidera

602
0
PODZIEL SIĘ

Podczas drugiego weekendu Ligi Europejskiej do zmagań stanęły drużyny z grupy A, czyli Albania, Macedonia, Bułgaria oraz Dania. Po pierwszej rundzie zmagań najwięcej punktów do tabeli zdobyli Macedończycy, za którymi uplasowali się Bułgarzy i na trzecim miejscu Duńczycy. Bez punktów weekend kończą Albańczycy. 

 

Drugi weekend zmagań w Lidze Europejskiej rozpoczął mecz Albanii z Macedonią. Starcie zakończyło się po trzech setach na korzyść Macedończyków, a wyrównana walka toczyła się tylko w drugiej partii. Mimo trudnej sytuacji swojej drużyny, trener Albańczyków, Jovan Melka nie zdecydował się na wprowadzenie wielu zmian. Najwięcej punktów dla drużyny z Macedonii zdobył Nikola Gjorgiev (23), atakując przy tym z 59% skutecznością. W zespole z Albanii najwyższy dorobek punktowy zapisał na swoje konto Gazmend Husaj, który skończył 13 na 31 ataków. Pod względem skuteczności obydwie drużyny grały na bardzo zbliżonym poziomie, a o zwycięstwie zdecydowały głównie pojedyncze akcje, zakończone na korzyść graczy z Macedonii.

 

Albania – Macedonia 0:3 (17:25, 23:25, 18:25)


 

 

 

 

W meczu pomiędzy Bułgarią i Danią doszło do tie-breaka, który zakończył się na korzyść Bułgarów. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Duńczyków, którzy wygrali pierwsze dwie odsłony i w trzeciej również byli na dobrej drodze do zwycięstwa. Reprezentanci Bułgarii jednak zdołali się zmobilizować i po wygraniu trzeciej partii, w czwartej i piątej po grze na przewagi pokonali rywali. Najlepszym zawodnikiem po duńskiej stronie był Peter Bonnesen który zdobył 22 „oczka”, a w drużynie Bułgarów najlepiej punktował Velizar Chernokhozev, który miał tak sam dorobek.

 

Bułgaria – Dania 3:2 (24:26, 22:25, 25:21, 27:25, 16:14)


 

 

 

 

Macedonia zapisała na swoje konto wygraną nad Danią dopiero po pięciu setach. Premierowa partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi, ale każda kolejna była już mniej zacięta. Dopiero w tie-breaku drużyny walczyły o każdą piłkę, ale ostatnie dwie akcje zakończyły się na korzyść Macedończyków. Niekwestionowanym liderem reprezentacji Macedonii był Nikola Gjorgiev, który w całym spotkaniu zdobył aż 43 punkty. W kadrze Danii najwięcej razy punktował Peter Bonnesen (25 „oczek”).

 

 

Macedonia – Dania 3:2 (25:27, 25:21, 18:25, 25:20, 20:18)


 

 

 

 

Reprezentacja Bułgarii nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Albańczyków. W każdej z trzech partii Bułgarzy łatwo zdobywali kolejne „oczka”, nie pozwalając rywalom na nawiązywanie wyrównanej walki. Albańczycy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom głównie przez bardzo słabe przyjęcie, w którym zanotowali tylko 48%. Po obydwu stronach siatki gra rozprowadzona była wyrównanie, ale to reprezentanci Bułgarii popełniali mniej błędów i mieli wyższą skuteczność w każdym elemencie.

 

Albania – Bułgaria 0:3 (17:25, 17:25, 15:25)


 

 

 

 

 

Duńczycy bez większych problemów pokonali reprezentację Albanii, głównie dzięki zachowaniu wysokiej koncentracji w przyjęciu. Duże znaczenie miała również dyspozycja w polu serwisowym, gdzie Albańczycy popełniali dużo błędów. Najwięcej punktów w reprezentacji Danii zdobył Rasmus Nielsen (15), a po stronie Albanii atak rozkładał się równomiernie.

 

Dania – Albania 3:0 (25:18, 25:22, 25:18)


 

 

 

 

Spotkanie pomiędzy Macedonią i Bułgarią rozpoczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt, ale w końcówce premierowej odsłony lepsi okazali się Macedończycy. W kolejnej odsłonie Bułgarzy wykorzystali słabości rywali i wysoko wygrali tę partię, lecz w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość przeciwników. Ponownie po stronie Macedonii najwięcej „oczek” zdobył Nikola Gjorgiev (33).

 

Macedonia – Bułgaria 3:1 (31:29, 15:25, 25:21, 25:21)

 

 

 

Źródło: cev.lu/informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY