LE: Austriacy kończą rozgrywki brązowym medalem

694
0

W Final Four Ligi Europejskiej rozgrywanym w Warnie, w meczu o brązowy krążek tych rozgrywek zmierzyli się ze sobą gospodarze turnieju oraz Austriacy. Spotkanie po trzech setach zakończyło się zwycięstwem reprezentantów Austrii, którzy bez większych problemów pokonali rywali i zajęli miejsce na najniższym stopniu podium.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie, a dzięki skutecznym atakom na pierwszej przerwie technicznej dwa „oczka” zaliczki mieli Bułgarzy (8:6). Mocna zagrywka Austriaków i pomyłki gospodarzy spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się remis (9:9), a po chwili to oni mieli zaliczkę (11:10). Gracze z Austrii lepiej spisywali się w obronie, dzięki czemu to oni schodzili na drugi obowiązkowy czas z minimalnym prowadzeniem (16:15), które powiększyli po błędach rywali (17:15). Gospodarze popisywali się mocnymi atakami, co wyrównało stan partii (18:18), a uderzenia Velizara Chernokhozeva dały im przewagę (19:18, 21:19). W końcówce Austriacy byli blokowani (19:22), a nadrabiali straty technicznymi zagraniami (21:22). Szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy zakończyli seta wynikiem 25:23.

Początek drugiej partii był wymianą mocnych ataków (3:3), które nie pozwalały żadnej ze stron na wypracowanie zaliczki większej niż jeden punkt (8:8). Obydwa zespoły walczyły o każdą piłkę i na tablicy wyników raz po raz widniał remis. Austriacy wykorzystywali nadarzające się okazje i powoli zaczęli budować zaliczkę. Po drugiej przerwie technicznej goście byli skuteczniejsi w ataku i bloku, dzięki czemu wysoko prowadzili (22:15). Bułgarscy środkowi zaczęli być bardziej aktywni (19:22), ale mimo starań nie zdołali odwrócić losów tej partii (21:25).

Trzecia partia rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Austriaków (6:3), którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:5. Po czasie Bułgarzy zmniejszyli ilość błędów własnych i wykorzystywali kontry, dzięki czemu zmniejszyli starty (8:9), ale nadal w lepszej sytuacji byli goście, którzy dopisywali do swojego konta kolejne „oczka” (14:11). Gospodarze na drugiej przerwie technicznej mieli cztery punkty mniej niż Austriacy (12:16), a tuż po niej ich sytuacja uległa pogorszeniu (13:19). Chociaż trener gospodarzy starał się wybić rywali z rytmu, to jego zabiegi były nieskuteczne (16:21). Chociaż Bułgarzy odrobili większość strat (23:24), to reprezentanci Austrii utrzymali rytm gry i wywalczyli brązowe medale Ligi Europejskiej, wygrywając trzeciego seta 25:23.

Bułgaria – Austria 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

Bułgaria: Martin Atanasov, Svetoslav Gotsev, Dobromir Dimitrov, Velizar Chernokhozev, Zlatan Yordanov, Nikolay Kartev, Dobromir Ivanov (libero) oraz Trifon Lapkov, Jani Jelizakov, Ivan Latunov, Petar Karakashev, Zlatko Kyosev

Austria: Peter Wohlfahrtstätter, Anton Menner, Alexander Tusch, Thomas Zass, Alexander Berger, Paul Buchegger, Florian Ringseiss (libero) oraz Philipp Kroiss (libero), Maximilian Thaller, David Michel