Lauri Kerminen zagra w Rosji

Lauri Kerminen zagra w Rosji

743
0
PODZIEL SIĘ

Kuzbass Kemerowo, zespół który w minionym sezonie ligowym zajął ósme miejsce w rosyjskiej Superlidze, pomału kompletuje skład na kolejny rok. Dzisiaj klub ogłosił nazwisko nowego gracza, który zasili szeregi drużyny. Do zespołu z Kemerowa dołączył 22- letni fiński siatkarz, grający na pozycji libero – Lauri Kerminen.

 

Młody talent

 

Nowy zawodnik Kuzbassu Kemerowo sezon 2014/2015 spędził we Francji, gdzie reprezentował zespół Nantes. Był to jego pierwszy zagraniczny klub. Wcześniej przez trzy sezony występował w rodzimej Finlandii w drużynie Kokkolan Tiikerit. Roczna gra we francuskiej lidze pozwoliła młodemu libero nabrać doświadczenia i zdobyć nowe umiejętności. Francuski system szkolenia znany jest z tego, że dużą wagę przywiązuje do obrony. Grając we francuskiej lidze Lauri Kerminen znacząco poprawił swoją grę w obronie i w przyjęciu.

 

Mimo swojego młodego wieku już od kilku lat regularnie gra w wyjściowym składzie reprezentacji swojego kraju. W fińskiej kadrze zadebiutował w 2013 roku i zadomowił się w niej na dobre. Od tamtej pory możemy go oglądać w każdej większej imprezie o randze międzynarodowej. Bardzo szybko stał się jedną z podstawowych postaci swojej reprezentacji Finlandii. Lauri Kerminen występował na Mistrzostwach Europy w 2013 roku oraz Lidze Europejskiej. Rok później razem z reprezentacją Finlandii przyjechał do Polski, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata. Grał także w Lidze Światowej w tym roku, jak i w roku ubiegłym.

 

 

Walka o pierwszą szóstkę

 

W rosyjskim zespole jego rywalem będzie doświadczony Hachatur Stepanyan. Po sezonie 2014/2015 klub postanowił podpisać nową, roczną umowę z tym siatkarzem. 30-letni Hachtur Stepanyan całą swoją sportową karierę spędził w rosyjskiej lidze. Rosjanin ma na swoim koncie kilka medali mistrzostw Rosji oraz brązowy medal Ligi Mistrzów z 2013 roku, który zdobył z Dynamo Moskwa. Fiński siatkarz będzie miał się od kogo uczyć. Taka rywalizacja z pewnością pozytywnie wpłynie na młodego gracza, który będzie chciał przebić się do pierwszego składu i pomóc drużynie. Rywalizacja w rosyjskiej lidze dla tego młodego libero to także będzie nowe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

 

 

 

Źródło: www.kuzbass-volley.ru /opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY