Laurent Tillie wybrał dwunastkę na Igrzyska Olimpijskie

Laurent Tillie wybrał dwunastkę na Igrzyska Olimpijskie

1128
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze przed rozpoczęciem Final Six Ligi Światowej w Krakowie, trener Laurent Tillie podał dwunastoosobowy skład na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie. Szkoleniowiec na turniej do Rio de Janeiro postanowił zabrać: dwóch rozgrywających i atakujących, czterech przyjmujących, trzech środkowych i jednego libero.

 

Kontynuować dobrą passę

 

Reprezentacja Francji od ubiegłorocznej Ligi Światowej spisuje się bardzo dobrze i dopisuje do swojego konta kolejne trofea. Podopieczni Laurenta Tillie pierwszą szansę na awans do Igrzysk Olimpijskich zapewnili sobie już w styczniu podczas europejskich kwalifikacji. Stamtąd Francuzi pojechali na turniej w Tokio, gdzie bez większych problemów wywalczyli bilety do Rio de Janeiro. Również w tegorocznej Lidze Światowej reprezentacja Francji spisuje się bardzo dobrze, dzięki czemu zapewniła sobie awans do Final Six, które zagościło do Krakowa. Na drodze do medalu, w fazie grupowej Francuzi zmierzą się z Polakami i Serbami.

 

 

Zobacz, co na wczorajszej konferencji prasowej mówili Francuzi

 

 

Przebojem do kadry

 

Miejsce w składzie reprezentacji Francji na Igrzyska Olimpijskie wywalczył sobie Trévor Clevenot, który podczas ostatnich turniejów zajmował miejsce Juliena Lyneela. To właśnie były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów nie znalazł uznania w oczach Laurenta Tillie i nie pojedzie do Rio de Janeiro. W kadrze znaleźli się za to zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, rozgrywający Benjamin Toniutti i przyjmujący Kevin Tillie. Nowy gracz rzeszowskiej Asseco Resovii, Thibault Rossard w składzie na Igrzyska Olimpijskie pełni rolę atakującego. Również Nicolas Maréchal, były przyjmujący PGE Skry Bełchatów zyskał uznanie w oczach Laurenta Tillie i jedzie do Rio de Janeiro.

 

Sprawdź terminarz meczów podczas Igrzysk Olimpijskich

 

 

Skład Francuzów na Igrzyska Olimpijskie:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Pierre Pujol

Przyjmujący: Earvin N’gapeth, Nicolas Maréchal, Kevin Tillie, Trévor Clevenot

Środkowi: Nicolas Le Goff, Franck Lafitte, Kevin Le Roux

Atakujący: Antonin Rouzier, Thibault Rossard

Libero: Jenia Grebennikov

 

 

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY