Laurent Tillie: „Trudno było wrócić po porażce z Polską”

Laurent Tillie: „Trudno było wrócić po porażce z Polską”

1172
0
PODZIEL SIĘ

W trzecim dniu turnieju kwalifikacyjnego reprezentacja Francji pokonała Iran 3:0. Dla zespołu prowadzonego przez Raula Lozano była to pierwsza porażka w Tokio. Francuzi, którzy przegrali ostatnio z Polską, dzisiaj nie mieli problemów, by w trzech setach pokonać irańską drużynę. Dla Trójkolorowych było to drugie zwycięstwo w turnieju.

 

Francuska siła

 

Irańczycy dobrze rozpoczęli spotkanie, udało im się wyjść na prowadzenie, ale w miarę upływy czasu Francuzi zaczęli grać coraz skuteczniej i pewniej. Dużym atutem drużyny prowadzonej przez Laurenta Tillie był blok, którego rywal nie potrafił sforsować. Dobrą grę francuski zespół kontynuował w kolejnej partii. Irańczycy próbowali jeszcze walczyć w trzeciej odsłonie, ale rywal był dzisiaj dużo lepiej dysponowany i zainkasował trzy punkty.

 

Dla reprezentacji Francji to zwycięstwo było szczególnie ważne. Po porażce z Polską, zespół chciał się odbudować i to się mu udało. „Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy ten mecz. Zwycięstwo po porażce 2:3 jest dobre. Musieliśmy zmienić dzisiaj nasze podejście. Wierzymy, że te 5-6 zwycięstw zapewni nam awans do Rio. Teraz czekamy już na następne spotkania” – mówił zadowolony po dzisiejszej wygranej Benjamin Toniutti. Zwycięstwo nad Iranem daje reprezentacji Francji nie tylko trzy punkty, ale większą pewność siebie, która zachwiana została po meczu z Polską.

 

Zobacz jak przebiegał mecz Francji z Iranem

 

„To był dobry mecz dla nas. Trudno było wrócić po porażce z Polską” – stwierdził trener Francuzów. Szkoleniowiec po spotkaniu chwalił swoich podopiecznych za postawę: „Rouzier grał dzisiaj bardzo dobrze, tak samo jak rozgrywający, który zmaga się z bólem pleców. Jeszcze nie mamy kwalifikacji do Rio, więc musimy kontynuować ciężką pracę”.

 

 

Rywal za silny

 

Irańczycy dzisiaj nie zachwycili swoją grą i zanotowali pierwszą porażkę na turnieju w Japonii. Po zakończeniu spotkania, Raul Lozano, próbował szukać przyczyn słabszej postawy swoich podopiecznych. „Francja była dzisiaj lepsza od nas w każdym aspekcie gry. Lepiej serwowali, przyjmowali i atakowali. To dlatego padł wynik 3:0”. Szkoleniowiec reprezentacji Iranu tłumaczył także brak na boisku Ghafoura: „Ma on pewne problemy z kolanem. Zdecydowaliśmy się dać mu dzisiaj wolne, by odpoczął przed kolejnym meczem”. Jak zapewnił Raul Lozano nie jest to jakiś większy problem i zawodnik czuję się w miarę dobrze. Kapitan Irańczyków, Mir Saeid Marouflakrani, potwierdził słowa trenera o bardzo dobrej grze Francuzów, co było główną przyczyną porażki irańskiego zespołu:  „Przez ostatnie dwa lata graliśmy przeciwko Francji wiele razy i zawsze przegrywaliśmy. Są silnym zespołem, a my mieliśmy dzisiaj problemy. Musimy szybko zapomnieć o tym meczu i skupić się na następnym”.

 

 

 

Źródło: www.fivb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY