Laurent Tillie dokonał wyboru!

Laurent Tillie dokonał wyboru!

1136
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Francji będzie jednym z rywali Polaków w trakcie interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Szkoleniowiec Francuzów – Laurent Tillie, podjął już ostateczną decyzję i wybrał czternastu zawodników, którzy będą mieli ostatnią szansę wywalczenia przepustki do Rio de Janeiro.

 

Trudne decyzje

 

W porównaniu do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego Laurent Tillie dokonał trzech zmian. W kadrze znalazł się środkowy Horacio D’Almeida, libero – Hubert Henno oraz przyjmujący – Trevor Clevenot. Na liście zabrakło między innymi Juliena Lyneela, który większość sezonu ligowego spędził na leczeniu urazów. „On nie grał zbyt dużo ze względu na problemy z kręgosłupem. Chcieliśmy mu dać drugą szansę i on ze swoją siłą charakteru robił wszystko, aby powrócić. Czuliśmy jednak, że nie jest do końca gotowy fizycznie” – tłumaczył swoją decyzję Laurent Tillie. Francuz nie znalazł miejsca także dla Morego Sidibe, którego zastąpi Thibault Rossard. Nowy siatkarz Asseco Resovii Rzeszów jest na tyle uniwersalny, że może występować zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego. I to właśnie taką rolę wyznaczył mu w drużynie narodowej Laurent Tillie. „W dwóch meczach towarzyskich postanowiłem sprawdzić, jak radzi sobie Thibault. Bardzo dobrze spisał się na tej pozycji, a Mory miał bardzo krótkie przygotowania i zdecydowaliśmy się postawić na młodość i formę” – wyjaśniał selekcjoner.

 

Sprawdź, jak przebiegał drugi sparing Francja – Iran

 

Francuzi świetnie spisali się w kontrolnych pojedynkach przeciwko kadrze Iranu, wygrywając 3:1 i 3:0. Sparingi pozwoliły Laurentowi Tillie na podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących składu na turniej kwalifikacyjny.

 

Ostatnia szansa?

 

Trójkolorowi są jednymi z faworytów do zwycięstwa w całym japońskim turnieju i to oni wraz z Polską czy Iranem są wymieniani, jako drużyny, które wywalczą kwalifikację olimpijską. Francuzi byli już o krok od zdobycia biletu do Rio de Janeiro, jednak w finale europejskich kwalifikacji przegrali z reprezentacją Rosji.

 

 

Skład reprezentacji Francji na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich:

Atakujący: Antonin Rouzier, Thibault Rossard

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Pierre Pujol

Przyjmujący: Kevin Tillie, Ervin Ngapeth, Nicolas Marechal, Trevor Celvenot

Środkowi bloku: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Horacio D’Almeida, Franck Lafitte

Libero: Jenia Grebennikov, Hubert Henno

 

 

Źródło: ffvb.org

BRAK KOMENTARZY