Kwalifikacje do MEJ: Zwycięstwo na początek!

578
0

Podopieczni Sebastiana Pawlika bardzo dobrze rozpoczęli kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów. Ich pierwszym przeciwnikiem byli reprezentanci Danii, którzy tylko w trzeciej partii postawili trudne warunki gry. Mimo tego Polakom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, nie tracąc w spotkaniu nawet seta.

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie od pewnego prowadzenia (4:1) i nie pozwalali rywalom na przejęcie inicjatywy gry na boisku (8:3). Reprezentacja Danii nie była z początku w stanie przeciwstawić się dużo lepiej grającym Polakom, którzy z każdą kolejną akcją udowadniali, że są faworytem do zwycięstwa (11:6). Podopieczni Sebastiana Pawlika spuścili nieco z tonu przed drugą przerwą techniczną i pozwolili przeciwnikom nieco zmniejszyć stratę, jednak wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę trzech „oczek” (16:13). Niedługo potem Duńczycy poderwali się do walki i zdołali nawiązać walkę z Polakami (17:18), jednak w decydującej fazie partii kontrolę gry ponownie zaczęli przejmować biało-czerwoni (22:20). Ostatnie słowo należało do podopiecznych Sebastiana Pawlika, którzy po wyrównanej końcówce zwyciężyli w partii i objęli prowadzenie w całym spotkaniu (25:22).

Początek drugiej odsłony meczu także należał do Polaków (3:1). Biało-czerwoni nie pozwalali rywalom dojść do głosu, a ich pewna gra skutkowała zapisywaniem kolejnych punktów na swoim koncie (8:4). Mimo tego, że rywali nie byli w stanie doprowadzić do remisu, to udało im się nieco zmniejszyć różnicę punktową (9:12). Reprezentanci Polski szybko udowodnili jednak, że nie zamierzają oddać prowadzenia Duńczykom i ponownie wyprowadzili sobie kilka punktów przewagi (16:10). Przewaga podopiecznych Sebastiana Pawlika z każdą kolejną akcją zaczęła się powiększać, co przybliżało ich jedynie do szybkiej wygranej w drugiej partii (19:11). Mimo próby doprowadzenia do remisu, reprezentacja Danii nie potrafiła odrobić straconych punktów (15:21). Polacy nie oddali swojego prowadzenia i dzięki temu już chwilę później postawili kropkę nad „i”, wygrywając pewnie do 20 w drugim secie.

Duńczycy zdołali nawiązać wyrównaną grę z Polakami na starcie trzeciego seta (3:3) i po raz pierwszy w całym spotkaniu udało im się wyjść na prowadzenie (6:5). Wyrównana gra obu zespołów tym razem utrzymywała się przez dłuższy czas i żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić sobie co najmniej dwupunktowej przewagi (10:10). Udało się to dopiero reprezentantom Danii przy stanie 14:12, ale biało-czerwoni szybko doprowadzili do kolejnego wyrównania (15:15). Niedługo potem inicjatywę gry na boisku ponownie zaczęli przejmować podopieczni Sebastiana Pawlika, którzy nie zamierzali oddać rywalom tej partii. Udało im się odskoczyć rywalom na cztery „oczka” (20:16), co pozwoliło im lepiej wejść w decydującą fazę seta. Duńczycy nie zdołali już przeciwstawić się Polakom, którzy po bardzo pewnej końcówce zapisali odsłonę (25:18), jak i cały mecz na swoim koncie.

Polska – Dania 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Mateusz Masłowski (libero) oraz Jędrzej Gruszczyński, Damian Domagała, Kamil Droszyński, Dawid Woch

Dania: Simon Boye Jorgensen, Nikolaj Hjorth, Rasmus Mikelsons, Oscar Mollgaard, Simon Oster Ellegaard Andersen, Mads Kyed Jensen, Mathias Spendrup Petersen (libero) oraz Anders Bay Als, Jacob Stein Brinck