Kwalifikacje do MEJ: Polacy z kolejnym zwycięstwem!

505
0

Reprezentacja Polski juniorów, po wczorajszym zwycięstwie nad Danią, w drugim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy zmierzyła się z kadrą Węgier. Biało-czerwoni od początku narzucili swój rytm gry, kontrolując przebieg spotkania. To już drugie zwycięstwo polskich siatkarzy w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Reprezentacja Polski jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną osiągnęła trzypunktową przewagę (7:4), zaś na obowiązkowej pauzie w grze prowadzenie Polaków zmalało do jednego oczka (8:7). Po powrocie na boisko kadra Węgier zdołała wyjść na prowadzenie (9:8), a to zapoczątkowało między drużynami emocjonujący fragment gry. Na drugim czasie technicznym ponownie prowadzili biało-czerwoni (16:14). W decydującej fazie inauguracyjnej odsłony  reprezentanci Polski powiększali swoje prowadzenie nad rywalami i w rezultacie rozstrzygnęli te partię na swoją korzyść (25:18).

Druga odsłona pojedynku ponownie została zainaugurowana wymianą uderzeń. Między drużynami nawiązała się walka. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną biało-czerwoni osiągnęli dwa oczka przewagi (7:5) i to oni prowadzili także na obowiązkowej pauzie w grze (8:5). Po wznowieniu seta reprezentacja Węgier próbowała odrobić straty, jednak Polacy utrzymywali swoją przewagę. Reprezentacja Polski prowadziła także na drugim czasie technicznym różnicą siedmiu punktów (16:9). W końcówce seta kibice mogli obserwować dominację biało-czerwonych, którzy rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść (25:13).

W trzecim secie ponownie kibice mogli obserwować wyrównany początek. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie objęła ekipa reprezentacji Węgier (8:5). Po wznowieniu gry Polacy doprowadzili do remisu (9:9), a nawet wyszli na dwa oczka przewagi (11:9). Na drugim czasie technicznym ponownie prowadzili Węgrzy (16:14). W decydującej fazie tego seta reprezentanci Węgier powiększali swoją przewagę, jednak biało-czerwoni nie dawali za wygraną. Ostatecznie ze zwycięstwa w tej odsłonie oraz w całym starciu mogli cieszyć się (25:23).

Polska – Węgry 3:0 (25:18, 25:13, 25:23)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozu, Jaku Ziobrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Mateusz Masłowski (libero) oraz Kamil Droszyński, Dawid Woch, Sławomir Busch,

Węgry: Cameron Keen, Märton Szabó, Marcell Pesti, Gäbor Bögöly, Kristóf Horvath, Norbert Kholmann, Peter Szabó (libero) oraz Benedek Kun, Akos Kalmar