Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich 2020 odbędą się w Polsce!

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich 2020 odbędą się w Polsce!

97
0
PODZIEL SIĘ

Polska została organizatorem interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które w 2020 odbędą się w Tokio. Rywalizacja będzie toczyła się w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie o awans zagrają biało-czerwoni, Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy.

 

Rok 2019 będzie bardzo ważny dla reprezentacji Polski głównie ze względu na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio, które zostaną rozegrane już w przyszłym roku. Na razie jedynym zespołem, który ma pewne miejsce w tum turnieju jest Japonia, przysługuje jej bowiem prawo organizatora. Pierwsza okazja do zdobycia biletów do Japonii będzie już na początku sierpnia, kiedy 24 najlepsze zespoły będą rywalizować o zajęcie pierwszego miejsca w jednej z sześciu grup. Dzisiaj oficjalnie zostało potwierdzone, że organizatorem jednego z turniejów kwalifikacyjnych będzie Polska, a miastem gospodarzem będzie Gdańsk.

 

Zobacz jak wyglądają grupy kwalifikacyjne

 

 

W Polsce będzie toczyć się rywalizacja w ramach grupy D, a oprócz gospodarzy wystąpią w niej Słoweńcy, Francuzi i Tunezyjczycy. Turniej rozgrywany będzie od 9 do 11 sierpnia 2019 w gdańskiej Ergo Arenie, a bezpośredni awans na igrzyska olimpijskie 2020 uzyska najlepszy zespół.

 

Przetarciem przed turniejem kwalifikacyjnym będzie, tradycyjnie już, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, ponownie odbywający się w Krakowie. Rywalizacja toczyć się będzie w dniach 1-3 sierpnia w Tauron Arenie. Na razie nie wiadomo, kto będzie rywalem biało-czerwonych podczas tego turnieju, ale na pewno organizatorzy postarają się o utrzymanie najwyższego poziomu sportowego.

 

Wcześniej, w dniach 31 maja – 2 czerwca biało-czerwoni będą gospodarzami Ligi Narodów, która w tym roku zagości do katowickiego Spodka. Rywalami Polaków w fazie grupowej tego turnieju będą reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Australii.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY