Kwalifikacja w kieszeni, cel do osiągnięcia. Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła zgrupowanie

Kwalifikacja w kieszeni, cel do osiągnięcia. Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła zgrupowanie

241
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski juniorów po zdobyciu kwalifikacji do mistrzostw świata U-21 oraz krótkim urlopie rozpoczęła w Bełchatowie przygotowania do turnieju, który odbędzie się w terminie 23 czerwca – 2 lipca w Czeskich Budziejowicach oraz Brnie. Biało-czerwoni są faworytami do wywalczenia kolejnego w ich karierze, złotego medalu.

 

Brak marginesu na błędy

 

Młodzi zawodnicy w środę ponownie spotkali się w Bełchatowie i rozpoczęli zgrupowanie zapowiadające mistrzowski turniej. Niezwykle utalentowani juniorzy mają na swoim koncie już cenne trofea. Przypomnijmy, że podopieczni szkoleniowca Sebastiana Pawlika to mistrzowie świata i Europy kadetów, w zeszłym roku dołożyli cenny krążek z mistrzostw Europy juniorów. Tak ważne medale na pewno apetyt na kolejne, równie sporo znaczące wygrane. Taka przydarzy się już w drugiej połowie czerwca, a dokładnie dwudziestego trzeciego, kiedy to polscy juniorzy rozpoczną walkę o mistrzostwo świata do lat 21. W dniu jutrzejszym dojdzie do losowania mistrzostw świata natomiast czternastego i piętnastego czerwca w Opavie Polacy zagrają sparingi z reprezentacją Czech.

 

Dobrze obsadzony turniej

 

W Czeskich Budziejowicach oraz Brnie weźmie udział szesnaście kadr. Z Europy, wraz ze złotą reprezentacją Polski zagrają Czesi, Rosjanie,Turcy, Ukraińcy i Włosi. Do turnieju dołączyli także siatkarze z Ameryki Południowej i Północnej i Środkowej, a dokładnie: Argentyna, Brazylia oraz Kanada, Kuba i USA. Z Azji zagrają Chiny, Japonia, Iran oraz z Afryki, Egipt i Maroko. Dodajmy fakt, że reprezentanci Polski przed czempionatem są w pełni dogodnej sytuacji bowiem w Berlinie, podczas turnieju kwalifikacyjnego pokonali Belgów, Łotyszy oraz Niemców i w doskonałym stylu, nie tracąc ani jednego seta zakwalifikowali się na tegoroczną imprezę.

 

Kadra Polski juniorów na mistrzostwa świata U-21

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil

Atakujący: Łukasz Domagała, Filip Grygiel, Jakub Ziobrowski

Środkowi: Norbert Huber, Dawid Woch, Patryk Niemiec, Jarosław Mucha

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski

BRAK KOMENTARZY