Kwal. MŚ. gr. D: Zwycięzcy nie stracili seta

329
0

W grupie D wszystkie piątkowe spotkania zakończyły się w trzech setach, a dwie reprezentacje nadal nie zaznały goryczy porażki. Rosjanie po pokonaniu Węgrów pozostają liderami grupy. Komplet punktów mają również podopieczni Gheorghe Cretu. Jako jedyna punktów na swoim koncie nie ma kadra Kosowa.

Rumuni po dwóch porażkach w grupie D, odnieśli pierwsze zwycięstwo. Nie bez problemów pokonali Kosowo. Pierwsza partia to pewna wygrana Rumunów do 12. W drugiej odsłonie nie zmieniał się obraz meczu i gracze Kosowa musieli uznać wyższość rywala (15:25). W trzecim secie reprezentacja Rumuni rozluźniła się i Kosowianie zdobyli swojego pierwszego seta w turnieju, wygrywając do 21. Czwarta partia padła łupem Rumunów, którzy zwyciężyli 25:15. Drużyna rumuńska dobrze zaprezentowała się w przyjęciu, osiągając poziom 60% pozytywnego dogrania, a 43% perfekcyjnego. Kosowo natomiast miało 48% dobrego przyjęcia, natomiast doskonałego zaledwie 22%.

Rumunia – Kosowo 3:0 (25:13, 25:15, 21:25, 25:15)

Rumunia: Razvan Oltenau, Cristian Bartha, Robert Adrian Aciobanitei, Marian lulian Bala, Mihai Maries (libero), Laurentiu Lica, Andrei Spinu oraz Matei Ciprian, Andrei Georgescu, Nicolae Gabriel Ghionea, Bogdan Florin Ene, Gabriel Cherbeleata, Serban Onisor Bascan, Andrei Spinu

Kosowo: Faton Mustafa, Heset Arapi, Durim Rexhepi, Hajdaraj Bardhyl, Alban Çeta, Egzon Kalludra, Valon Nikqi, Driton Bytyqi, Armend Berisha

Kolejne zwycięstwo odnieśli gospodarze turnieju, czyi Estończycy. Wygrali z Czarnogórą w trzech setach, ale spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Pierwsza partia to zwycięstwo miejscowych do 23. Druga odsłona przyniosła dużo więcej emocji, a o wyniku decydowała gra na przewagi. Ostatecznie padła łupem podopiecznych Gheorghe Cretu (27:25). Ostatni set zakończył się ponownie 25:23 na korzyść Estończyków. Robert Täht zdobył 11 „oczek”, a jego skuteczność była na poziomie 63%. Najwięcej punktów dla reprezentacji Estonii zdobył Oliver Venno 19. W kadrze Czarnogóry najlepiej punktował Milos Culafic, który dał swojej drużynie 13 „oczek”.

Estonia – Czarnogóra 3:0 (25:23, 27:25, 25:23)

Estonia: Robert Täht, Ardo Kreek, Oliver Venno, Kert Toobal, Andrus Raadik, Andri Aganits, Rait Rigberg (libero)

Czarnogóra: Simo Dabović, Luka Babić, Gojko Cuk, Vojin Cacić, Marko Bojić, Milos Culafić, Nikola Lakcević (libero)

Rosjanie nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji Węgier, dopisując do swojego konta w tabeli kolejne trzy punkty. Węgrzy w żadnym z setów nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami, ustępując im w każdym elemencie. Reprezentanci Węgier w całym meczu ani razu nie zablokowali rywala, który w tym elemencie zdobył osiem „oczek”. Rosjanie zdecydowanie lepiej prezentowali się również w przyjęciu (62% do 39%) oraz ataku, gdzie mieli 62% skuteczności. Najlepszym graczem w rosyjskim zespole był Maksim Zhigalov, który zdobył 11 punktów.

Węgry – Rosja 0:3 (18:25, 17:25, 16:25)

Węgry: Alpar Szabo, Jozsef Nagy, Roland Gergye, Szabolcs Nemeth, Krisztian Padar, Bence Bozoki (libero) oraz Peter Papai, Péter Juhasz, Csanad David, Roland Torok

Rosja: Dmitry Kovalev, Artem Volvich, Yury Berezhko, Maksim Zhigalov, Egor Kliuka, Iliyas Kurkaev, Artem Ermakov (libero) oraz Sergey Grankin, Dmitrii Volkov, Maxim Mikhailov, Roman Martynuk

Źródło: cev.lu/informacja własna