Kwal. do MŚ U-23: Kolejne zwycięstwo Polaków!

1447
0

W czwartym meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata U-23 reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Włoch. Mecz, który obfitował w wiele emocji oraz mnóstwo ciekawych wymian, rozstrzygnęli na swoją korzyść podopieczni trenera Wojciecha Serafina, ale potrzebowali do tego aż pięciu setów.

Mecz rozpoczęli skuteczniej Polacy, którzy już na starcie wypracowali sobie dwupunktową przewagę (3:1). Włosi szybko odrobili stracone oczka, doprowadzając do remisu (3:3). Między drużynami nawiązała się wyrównana walka. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili biało-czerwoni (8:7). Po powrocie na boisko reprezentacja Polski powiększała swoją zdobycz punktową, choć Włosi próbowali odrobić straty. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadziła ekipa z Polski (16:14). W dalszej części pierwszej partii biało-czerwoni utrzymywali swoją przewagę, zdobywając kolejne punkty Ostatecznie inauguracyjna partia padła łupem reprezentacji Polski (25:19).

Druga partia została zainaugurowana wymiana uderzeń z obu stron siatki. Drużyny od początku nawiązały miedzy sobą zaciętą walkę. Włosi zdołali wyjść na dwa oczka przewagi (5:3) i to oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po powrocie na boisko między zespołami trwała wyrównana i emocjonująca walka. Biało czerwoni zdołali doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie (13:12). W rezultacie Polacy prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:14). W decydującym fragmencie drugiego seta biało-czerwoni zdobywali kolejne punkty. Włosi doprowadzili do remisu (20:20), a to zapoczątkowało wyrównaną końcówkę drugiej odsłony. Ostatecznie ta partia padła łupem reprezentacji Włoch (28:26).

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną walką między drużynami. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziła ekipa z Włoch (8:7). Po powrocie na boisko biało-czerwoni odrobili straty, wychodząc na wysokie prowadzenie (13:8). Na drugim czasie technicznym prowadzili biało-czerwoni (16:11). W końcowym fragmencie trzeciej partii biało-czerwoni powiększali swoją zdobycz punktową, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Ostatecznie trzeciego seta Polacy zapisali na swoim koncie (25:15).

Czwarty set rozpoczął się wymiana uderzeń po obu stronach siatki. Między drużynami nawiązała się wyrównana walka. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Włosi osiągnęli dwupunktową przewagę (6:4) i to oni prowadzili także na obowiązkowej pauzie w grze (8:4). Po wznowieniu gry Włosi utrzymywali swoją przewagę, wykorzystując nieuwagę po stronie rywali. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadziła reprezentacja Włoch (16:13). W decydującym fragmencie tej partii Włosi utrzymywali swoją przewagę choć biało-czerwoni próbowali odrobić straty. Ostatecznie ta partia padła łupem Włochów (25:22).

Tie-break został zainaugurowany wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Biało-czerwoni osiągnęli trzy oczka przewagi (4:1). Włosi natychmiast przystąpili do odrabiania strat, jednak reprezentanci Polski utrzymywali się na prowadzeniu. między drużynami wywiązała się wyrównana walka w końcówce meczu. Ostatecznie całe starcie rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni (15:12).

Włochy – Polska 2:3 (19:25, 28:26, 15:25, 25:22, 12:15)

Włochy: Alberto Polo, Marco Vitelli, Oreste Cavuto, Giacomo Raffaelli, Riccardo Sbertoli, Andrea Argenta, Fabio Balaso (libero) oraz Giacomo Leoni, Marco Pierotti, Davide Esposito, Sebastiano Milan

Polska: Kamil Semeniuk, Marcin Komenda, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartłomiej Mordyl, Kacper Piechocki (libero) oraz Jan Firlej, Rafał Szymura, Bartłomiej Lipiński