Kwal. do MŚ U-23: Kolejne trzysetowe zwycięstwo Polaków

1124
0

Po starciach z Chorwatami i Bułgarami przyszedł czas na pojedynek z reprezentacją Słowenii. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina od początku meczu dominowali na boisku. Prezentowali się oni lepiej we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, w trzecim secie zdeklasowali rywali, wygrywając go 25:18, a cały mecz 3:0.

Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli Polaków, którzy już na początku wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (2:0, 3:1). Niestety taka sytuacja nie trwała długo, ponieważ Słoweńcy szybko doprowadzili do remisu (3:3). Od tego momentu toczyła się gra punkt za punkt i dopiero po przerwie technicznej reprezentanci Polski ponownie osiągnęli przewagę (11:8). Jeszcze przed drugą obowiązkową pauzą słoweńscy zawodnicy zdołali wyrównać stan seta (11:11) i wysunąć się na prowadzenie (14:13). Na czasie o jedno „oczko” lepsi byli reprezentanci Słowenii (16:15). Po wznowieniu gry nadal mogliśmy obserwować zaciętą rywalizację. Na tablicy wyników, co chwilę widniał remis (18:18). W samej końcówce podopieczni trenera Wojciecha Serafina wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (21:19), które zdołali jeszcze powiększyć, by ostatecznie zwyciężyć 25:20.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt. Żadna z ekip przez znaczną część seta nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowej przewagi, przez co na tablicy wyników, co chwilę widniał remis (5:5). Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 8:7 na korzyść Polaków. Po wznowieniu gry nadal mogliśmy obserwować zaciętą rywalizację, ale reprezentanci Polski zdołali po kilku akcjach wysunąć się na prowadzenie (12:10), które stracili jeszcze przed drugą pauzą (14:14), ale na czasie to oni byli lepszą ekipą (16:14). Podopieczni trenera Wojciecha Serafina nie popełniali rażących błędów, dzięki czemu nadal mieli przewagę (18:15). Już do końca tej odsłony biało-czerwoni nie stracili koncentracji, dzięki czemu zwyciężyli 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się od bardzo dobrej gry Polaków, którzy szybko wypracowali sobie wysokie prowadzenie (5:1). Na pierwszą obowiązkową pauzę w grze ekipy schodziły przy stanie 8:2 na korzyść reprezentantów Polski. Po czasie podopieczni trenera Wojciecha Serafina zwiększyli jeszcze swoją przewagę (10:3). Wraz z kolejnymi akcjami rosło również prowadzenie biało-czerwonych (13:4). Na drugą przerwę techniczną zawodnicy udali się przy dziewięciopunktowej zaliczce polskich siatkarzy (16:7). W samej końcówce Polacy mieli dwanaście „oczek” więcej niż ich rywale (18:6), dzięki czemu mogli swobodnie grać. Reprezentanci Polski już do końca seta nie oddali swojego prowadzenia i ani na moment nie stracili koncentracji. Ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 25:18 na korzyść biało-czerwonych.

Polska – Słowenia 3:0 (25:20, 25:22, 25:18)