Kwal. do MŚ U-23: Biało-czerwoni wygrywają na inaugurację turnieju!

1771
0

Polscy siatkarze dziś rozpoczęli zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata U-23. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych byli reprezentanci Chorwacji. Biało-czerwoni od początku narzucili swój rytm gry i kontrolowali przebieg spotkania. W rezultacie po trzech setach mogli świętować zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się dwupunktowym prowadzeniem biało-czerwonych (3:1). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Polaków wzrosło do trzech punktów (8:5). Po powrocie na plac gry reprezentanci Polski utrzymywali swoja przewagę, choć ich rywale próbowali odrobić stracone punkty. Jeszcze przed drugim czasem technicznym Polacy powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (11:7) i to oni prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (16:12). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony biało-czerwoni utrzymywali swoją przewagę. Choć Chorwaci próbowali odrobić stracone punkty, polscy siatkarze powiększali swoją zdobycz punktową i ostatecznie to oni rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść (25:21).

Druga partia została zainaugurowana wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Polacy od razu przejęli inicjatywę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili aż pięcioma punktami (8:3). Po powrocie na plac gry Chorwaci próbowali odrobić stracone oczka, jednak biało-czerwoni utrzymywali swoją przewagę, a nawet ją powiększali. W rezultacie reprezentanci Polski prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:8). W decydującym fragmencie drugiego seta polscy siatkarze nie wypuścili z rak swojej przewagi i również tę odsłonę zapisali na swoją korzyść (25;11).

Trzecia odsłono rozpoczęła się wymianą uderzeń pomiędzy drużynami. Reprezentacja Chorwacji zdołała osiągnąć czteropunktowe prowadzenie (6:2). Biało-czerwoni odrobili straty (6:6) i to oni prowadzili w dalszej kolejności na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po wznowieniu przebiegu gry polscy siatkarze utrzymywali pewien komfort bezpieczeństwa. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu  wysoko prowadziła reprezentacja Polski (16:9). W końcowej fazie trzeciej partii Polacy pewnie zmierzali do zwycięstwa, zdobywając kolejne punkty. Niedługo potem biało-czerwoni moli świętować swoje zwycięstwo (25:20).

Chorwacja – Polska 0:3 (21:25, 11:25, 20:25)

Chorwacja: Kruno Nikacevic, Marko Sedlacek, Nikola Šcerbakov, Petar Dirlic, Tomislav Mitrašinovic, Filip Sestan, Mislav Lucic (libero) oraz Marino Marelic, Petar Visic, Tino Hanžic, Dominik Brcic

Polska: Marcin Komenda, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartłomiej Mordyl, Bartłomiej Lipiński, Kacper Piechocki (libero) oraz Jan Firlej, Kamil Semeniuk, Dominik Depowski, Marcin Kania