Kwal. do MŚ juniorów: Drugi krok wykonany. Polacy z kolejną wygraną

214
0

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata juniorów Polacy zmierzyli się z Łotwą. Biało-czerwoni przeważali przez większą część spotkania i w trzech setach pokonali rywali. Tym samym podopieczni Sebastiana Pawlika zapisali na swoim koncie drugą wygraną. W jutrzejszym meczu z Niemcami powalczą o awans.

Mecz lepiej rozpoczęli Polacy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Przy trzypunktowej przewadze biało-czerwonych trener Łotyszów poprosił o czas (5:2). Po powrocie na boisko podopieczni Sebastiana Pawlika kontynuowali skuteczną grę. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czterema „oczkami” zaliczki (8:4). Przez pewien czas trwała walka punkt za punkt (11:7). W końcu po długiej wymianie i skutecznym bloku Polacy zdołali powiększyć przewagę (12:7). Po chwili tym samym odpowiedzieli rywali (9:12). Reprezentanci Łotwy zaczęli odrabiać straty (11:13). Biało-czerwoni powrócili jednak do wysokiego prowadzenia jeszcze przed drugą pauzą (16:11). As serwisowym Tomasza Fornala dał polskim juniorom osiemnasty punkt (18:12). Podopieczni Sebastian Pawlika pewnie zmierzali do zakończenia seta (22:12). Ostatecznie zwyciężyli do 15.

Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli drugą partię. Po mocnej zagrywce Bartosza Kwolka prowadzili 2:0. Polacy szybko odskoczyli rywalom (6:2). Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wyraźną przewagą (8:3). Po wznowieniu gry zdobyli kolejny punkt (9:3). Łotysze zdołali odrobić dwa „oczka” (6:10). Na boisku nadal dominowali jednak podopieczni Sebastiana Pawlika. Po skutecznym ataku ze środka biało-czerwoni powrócili do wysokiego prowadzenia (13:6). Druga regulaminowa pauza rozpoczęła się przy wyniku 16:9. Po krótkiej przerwie łotewska drużyna zaczęła odrabiać straty (13:17). Polscy juniorzy powrócili jednak do skutecznej gry (21:14). W końcówce rywale ponownie się zbliżyli (17:21). Biało-czerwoni nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa w tym secie. Drugą partię zakończyli skutecznym atakiem (25:19).

Pierwsze dwa punkty w trzeciej odsłonie padły łupem Łotyszów (2:0). Rywale Polaków powiększali przewagę (6:3). Biało-czerwoni zdołali zmniejszyć straty (5:6). Skuteczny blok pozwolił im doprowadzić do remisu (7:7). Na pierwszej przerwie technicznej mieli już „oczko” zaliczki (8:7). Po powrocie na boisk łotewska drużyna odzyskała prowadzenie (9:8). Zespoły toczyły wyrównaną walkę, na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Na drugiej pauzie dwupunktową przewagę mieli Łotysze (16:14). Po wznowieniu gry podopieczni Sebastiana Pawlika zniwelowali straty (17:17). Po chwili rywale ponownie odskoczyli (19:17). Polacy po raz kolejny wyrównali (19:19). Dzięki skutecznej kontrze Tomasz Fornala wyszli na czoło (21:20). W końcówce powiększyli przewagę (24:21) i ostatecznie zwyciężyli 25:22.

Polska – Łotwa 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Dawid Woch, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Radosław Gil, Marcin Jaskuła, Damian Domagała, Sławomir Busch

Łotwa: Kristaps Smits, Edvins Skruderis, Kristaps Platacs, Zigurds Adamovics, Vladislavs Blumbergs, Atvars Ozolins, Emils Davis Melnis (libero) oraz Mareks Lazuko, Janis Jansons