Kwal. do MŚ, gr. F: Szwedzi i Czesi bez problemów zdobywają trzy...

Kwal. do MŚ, gr. F: Szwedzi i Czesi bez problemów zdobywają trzy punkty

268
0

Czwarty dzień zmagań w ramach Europejskich Kwalifikacji do Mistrzostw Świata rozgrywany w Czechach rozpoczął się szybkim zwycięstwem Szwedów nad reprezentacją Irlandii Północnej. Także Czesi szybko uporali się z reprezentacją Cypru. Jedynie Finowie potrzebowali czterech partii, by pokonać reprezentację Hiszpanii

Szwedzki zespół od samego początku narzucił swoje tempo gry. W dwóch pierwszych setach Irlandczycy nie zdołali ugrać więcej niż piętnaście punktów, przegrali kolejno do 15 i 13. W trzeciej partii reprezentacja Irlandii Północnej próbowała jeszcze walczyć, ale Szwedzi byli dzisiaj znacznie lepiej dysponowani i zwyciężyli 25:21, a całe spotkanie 3:0. Reprezentacja Szwecji dobrze zaprezentowała się w przyjęciu, w tym elemencie miała 68% skuteczności. Rywal miał bardzo duże problemy z przyjęciem i obroną (22% i tylko 7% perfekcyjnego przyjęcia). Znaczna różnica była także widoczna w ataku, Szwedzi atakowali ze skutecznością 59%, a Irlandczycy 30%.

Irlandia Północna – Szwecja 0:3 (15:25, 13:25, 21:25)

Irlandia Północna: Alan McKnight, Niall Burton, Peter Stewart, Robert Nicholson, Graeme Currie, Alan Workman, Jonathan Workman (libero) oraz Patrick Crooks
Szwecja:
Linus Ekstrand, Staffan Blomgren, Jens Mhremark, Philip Pettersson, Jacob Link, Victor Nielsen, Anton Tegenrot Wijk (libero)

Inauguracyjna partia praktycznie do samego końca toczyła się pod dyktando Czechów, w decydującej fazie Cypryjczycy odrobili straty, ale i tak ostatnie słowo należało do reprezentacji Czech (25:24). Kolejne sety to była już całkowita dominacja czeskiego zespołu, który nie pozwolił rywalowi zbliżyć się punktowo o wygrał kolejno do 12 i 17. Podopieczni Miguela Falaski dużo lepsi byli w ataku, ich skuteczność wyniosła 59%, podczas gdy Cypryjczycy mieli tylko 37%. Podobnie było z przyjęcie, odpowiednio Czechy – 54%, Cypr – 35%. Podopieczni Miguela Angela Falaski dużo lepiej czytali także grę rywala, zablokowali cypryjskich siatkarzy osiem razy.

Cypr – Czechy 0:3 (24:26, 12:25, 17:25)

Cypr: Dimitris Apostologu, Gabriel Georgiou, Vladimir Knezevic, Christos Papadopoulus, Angelos Alexiou, Anthimos Economides, Marinos Chrysostomou (libero) oraz Nikolaos Eleftheriou, Sotiris Petrakidis, Antonis Antoniou

Czechy: Marek Beer, Donovan Dzavoronk, Michal Finger, Ales Holubec, Adam Bartos, Jakub Janouch, Martin Krystof (libero) oraz Jan Hadrava, Filip Habr, Adam Zajicek, Petr Michalek

Finowie dobrze otworzyli spotkanie, ale zespół z Hiszpanii nie zamierzał się poddawać. Reprezentanci Finlandii dobrze rozegrali końcówkę seta i wygrali 25:19. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli Hiszpanie, którzy wyrównali stan meczu (25:21). Finowie po przegranym secie podnieśli się i dominowali na boisku pewnie wygrywając do 19. Fińska reprezentacja poszła za ciosem i lepsza okazała się także w czwartej odsłonie wygrywając całe spotkanie 3:1. Finowie w dzisiejszym spotkaniu atakowali ze skutecznością 52%, niewiele gorzej spisali się Hiszpanie – 47%. Fińska ekipa przyjmowała dzisiaj z 44% skutecznością, a Hiszpanie z zaledwie 27%. Zespół Tuomasa Sammelvuo lepiej zaprezentował się w bloku, tym elementem zdobył czternaście „oczek”.

Finlandia – Hiszpania 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:22)

Finlandia: Mikko Esko, Nikklas Seppanen, Elviss Krastins, Tommi Siirila, Urpo Sivula, Sauli Sinkonnen, Lauri Kerminen (libero) oraz Eemi Tervaportti, Olli-Pekka Ojansivu

Hiszpania: Anderas J. Iniesta, Sergio Blanco Noda, Jorge Valcarcel Fernandez, Miquel Angel Amo Fernandez Eche, Miguel A. Fornes, Manuel Juan Gonzalez, Jorge Almansa (libero) oraz Angel Trinidad, Jose Francisco Ruiz, Renato Augusto Colito