Kwal. do ME kadetów: Polacy z drugim zwycięstwem

Kwal. do ME kadetów: Polacy z drugim zwycięstwem

192
0
PODZIEL SIĘ

W drugim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy kadetów reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Cypru. Początki trzech rozegranych setów mogły zwiastować emocjonującą walkę, lecz w kolejnych ich częściach biało-czerwoni osiągali prowadzenie, dotrzymując je do końca. Po trzech partiach mogli cieszyć się zatem z kolejnego zwycięstwa w turnieju.

 

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń między zespołami. Drużyny od początku nawiązały ze sobą wyrównaną walkę, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Polacy zdołali odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie (7:5), a następnie powiększyli je do trzech „oczek” (9:6). Biało-czerwoni powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Reprezentacja Polski nie wypuściła z rąk swojej przewagi, zapisując wyraźnie inauguracyjną odsłonę na swoim koncie (25:16).

 

W drugim secie zespoły ponownie od początku nawiązały ze sobą walkę Polacy dosyć szybko osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), które jednak natychmiast odrobili siatkarze z Cypru. Między drużynami trwał wyrównany fragment gry, w którym obie drużyny nie zwalniały tempa. Polacy objęli dosyć wyraźne prowadzenie, powiększając je. Ostatecznie tę odsłonę także zapisali wyraźnie na swoją korzyść (25:16).

 

Trzecia odsłona ponownie miała wyrównany początek, a na tablicy wyników przez dłuższy czas pojawiał się remis. W drugiej części seta biało-czerwoni objęli dwupunktowy komfort bezpieczeństwa, ale siatkarze z Cypru nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o doprowadzenie do remisu. Ostatecznie siatkarze z Polski nie wypuścili z rąk swojej przewagi, zwyciężając w całym meczu (25:21).

 

 

Polska – Cypr 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

 

Składy drużyn:

 

Polska: Bartosz Sławiński, Filip Roque De Oliveira, Jakub Strulak, Szymon Trojański, Jakub Czerwiński, Patryk Cichosz, Maciej Nowowsiak (libero) oraz Krystian Walczak, Michał Nowakowski, Karol Urbanowicz

 

Cypr: Konstantinos Georgiou, Odysseas Savvides, Constantinos Sordis, Sotiris Siapanis, Orestis Papadimitriou, Kanaris Michael, Demos Mylonas (liero) oraz Andreas Theodorous, Konstantinos Charalambous,

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY