Kwal. do ME kadetów: Pewne zwycięstwo na początek turnieju

1306
0

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła dzisiaj w Spale zmagania o awans do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzca grupy pojedzie na mistrzostwa Europy, które w dniach 22-30 kwietnia odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Awans wywalczą również dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnych ataków po obydwu stronach siatki, a po polskiej stronie skutecznie uderzali Patryk Czyrniański i Łukasz Rajchelt (3:3). Zagrywka Viktora Gustafssona dała prowadzenie Szwedom (5:4), ale również dzięki temu elementowi to biało-czerwoni zapewnili sobie zaliczkę (8:6) i powiększali ją pewnymi atakami (10:7). Polacy przez własne błędy zmniejszyli dystans nad reprezentacją Szwecji (11:10), ale na drugiej przerwie technicznej ponownie mieli trzy „oczka” zaliczki (16:13). Reprezentanci Polski skutecznie grali blokiem (17:13), czym zmuszali Szwedów do popełniania błędów (15:20). Przy stanie 22:17 na korzyść gospodarzy o czas poprosił trener reprezentacji Szwecji, lecz po nim kontrolę nad grą nadal mieli Polacy, którzy wygrali pierwszego seta 25:19.

Druga partia również zaczęła się wyrównanie, a różnica punktowa między zespołami była minimalna (5:6). Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, ale dzięki zagrywce biało-czerwonych, to oni mieli dwupunktową zaliczkę (10:8), którą po chwili powiększyli (11:8). Reprezentanci Polski nie zwalniali ręki i dopisywali do swojego konta kolejne „oczka” (14:10). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze mieli sześć punktów przewagi nad Szwedami (16:10) i bez problemów ją utrzymywali (16:13). Goście nie byli w stanie przeciwstawić się coraz lepiej grającym Polakom i ich straty rosły (13:21), chociaż starali się walczyć w końcówce (16:22). Ostatnie akcje drugiej partii należały jednak do biało-czerwonych (25:18).

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia reprezentacji Szwecji (4:2), ale już po chwili biało-czerwoni doprowadzili do wyrównania (6:6). Polacy rozpoczęli budowanie zaliczki (9:7), którą powiększyli skutecznymi zagrywkami i atakami (16:11). Po drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni dopisali do swojego konta kolejne „oczka” (18:11). Szwedzi próbowali nadrobić straty (15:20), ale nie byli w stanie zbliżyć się do Polaków (17:23). Podopieczni Macieja Zendeła pewnie zakończyli ostatnie akcje i zapisali na swoje konto w pierwszy meczu turnieju kwalifikacyjnego w Spale.

Polska – Szwecja 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Polska: Wiktor Rajsner, Patryk Czyrniański, Łukasz Rajchelt, Mateusz Janikowski, Mateusz Poręba, Filip Grygiel, Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Szymon Jezierski

Szwecja: Oskar Von Sydow, David Ahman, Joar Millberg, Edvin Svard, Viktor Gustafsson, Daniel Gruvaeus, Joel Andrsson (libero) oraz Alfred Brink, Teodor Nilsson

Źródło: informacja własna