Kwal. do LM: Jastrzębski Węgiel z awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

30
0

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po zwycięstwie w pierwszym meczu z ekipą Omonia Nikozja w rewanżowym starciu potrzebowali jedynie dwóch setów, aby przypieczętować awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Marka Lebedewa sprawnie wykonali swoje zadanie, zwyciężając także w całym pojedynku.

Mecz rozpoczął się od zagrywki gości. Pierwszą akcję zakończył na korzyść swojej drużyny Angelos Alexiou (1:0). W kolejnej akcji krótką odpowiedział Damian Boruch (1:1) i między zespołami nawiązała się walka. As serwisowy Macieja Muza, a następnie błąd Mory’ego Sidibe w ataku dały jastrzębianom dwupunktową przewagę (5:3). Siatkarze z Cypru nie tracili jednak kontaktu z rywalami, walcząc o odrobienie strat. Na pierwszej przerwie technicznej w dalszym ciągu prowadzili siatkarze z Jastrzębia-Zdroju (8:5). Po wznowieniu gry gospodarze utrzymywali swoją przewagę, jednak przeciwnicy nie składali broni. Dwa skuteczne bloki jastrzębian powiększyły ich przewagę do pięciu „oczek”, zmuszając szkoleniowca zespołu Omonia Nikozja do wykorzystania przerwy na żądanie (12:7). Ta interwencja nie zdała się jednak na wiele. Jastrzębianie do końca pierwszej partii nie wypuścili z rąk swojej przewagi i w rezultacie rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść (25:17).

Drugi set został zainaugurowany skutecznym blokiem Damiana Borucha (1:0), ale w dalszej kolejności błąd w polu zagrywki popełnił Rodrigo Quiroga. Tak jak w pierwszym secie między zespołami już na początku nawiązała wymiana uderzeń. Goście objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), lecz jastrzębianie nie pozwolili na więcej, utrzymując kontakt z przeciwnikiem. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadził zespół Omonia Nikozja (8:7), lecz po powrocie na boisko błąd gości w polu zagrywki doprowadził do remisu (8:8). Między drużynami trwała zacięta walka, w której nie brakowało emocjonujących wymian. Jastrzębianie osiągnęli dwupunktową przewagę (13:11), a następnie ją powiększali, wykorzystując nieuwagę rywali. Mimo walki goście nie zdołali odrobić strat. Druga partia także padła łupem gospodarzy, którzy przypieczętowali awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów (25:19).

Trzeci set rozpoczął się dwupunktowym prowadzeniem jastrzębian, lecz drużyna gości momentalnie odrobiła straty (2:2). Między zespołami nawiązała się wymiana punktów. Na pierwszej przerwie technicznej trzypunktowe prowadzenie objęli podopieczni trenera Marka Lebedewa (8:5), a po wznowieniu gry gospodarze utrzymywali swoje prowadzenie, choć siatkarze z Cypru próbowali odrobić straty. Ostatecznie gospodarze do końca nie wypuścili z rąk prowadzenia, zapisując na swoim koncie również trzecią partię i całe spotkanie (25:15).

Jastrzębski Węgiel – Omonia Nikozja 3:0 (25:17, 25:19, 25:15)

Jastrzębskie Węgiel: Maciej Muzaj, Damian Boruch, Rodrigo Quiroga, Jason DeRocco, Lukas Kampa, Wojciech Sobala, Jakub Popiwczak (libero) oraz Karol Gdowski, Dardan Lushtaku, Patryk Strzeżek

Omonia Nikozja: Pablo Guzman, Christos Prodromou, Angelos Alexiou, Sergey Bagrey, Mory Sidibe, Sergio Luiz Felix Junior, Marinos Papachristodoulou (libero), Andreas Sawides oraz Sotiris Petrakidis, Avgoustinos Sawidis, Christodoulos Antoniades, Achilleas Petrakidis, Kyriakos Adamous, Constantinos Achilleos,