Kwal. do fazy grupowej LM: Jastrzębski Węgiel po trzech setach pokonał ekipę...

Kwal. do fazy grupowej LM: Jastrzębski Węgiel po trzech setach pokonał ekipę Stroitel Mińsk

32
0

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów po trzech setach pokonali ekipę Stroitel Mińsk. Pierwsze dwa sety zakończyły się po grze na przewagi, zaś w trzecim jastrzębianie wyraźnie kontrolowali grę i przypieczętowali zwycięstwo różnicą jedenastu punktów.

Pojedynek w Jastrzębiu-Zdroju miał wyrównany początek (3:3). Siatkarze z Mińska objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), lecz gospodarze nie tracili z nimi kontaktu walcząc o odzyskanie straconych „oczek”. Inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie przyjezdni, a z rytmu nie wybiła ich przerwa na żądanie szkoleniowca ekipy z Jastrzębia-Zdroju (12:9). Gospodarze zdołali wyrównać wynik (15:15), lecz rywale nie pozwolili im przejąć inicjatywy. Odzyskali swoją przewagę (18:15) i w dalszym ciągu kontrolowali grę, choć jastrzębianie nie zamierzali składać broni. W końcówce wyrównali wynik (22:22), a punktowy serwis Tomasza Fornala w dalszej kolejności dał jego ekipie pierwszą piłkę setową (24:23). Ostatecznie jastrzębianie zwyciężyli po grze na przewagi (27:25).

Drugą partię zespoły zainaugurowały wymianą punktów, a następnie siatkarze z Mińska wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć jastrzębianie próbowali odrabiać straty (8:4). Złapali kontakt z rywalami (12:13), natomiast w dalszej kolejności zdołali przejąć przewagę (15:14). Między zespołami trwał wyrównany fragment gry, w którym nikt nie wstrzymywał ręki. Ostatecznie drugą partię zapisali na swoim koncie gospodarze meczu (26:24).

Trzeciego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli jastrzębianie (2:0). Rywale przystąpili do gry i między zespołami trwała zacięta walka (8:8). As serwisowy Yacine Louatiego wyprowadził jastrzębian na dwupunktowe prowadzenie, a kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało czasem na żądanie trenera ekipy z Białorusi (11:8). Ta interwencja nie zatrzymała siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy powiększali swoje prowadzenie, wyraźnie kontrolując grę i w rezultacie przypieczętowali swoje zwycięstwo (25:14).

Stroitel Minsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 24:26, 14:25)

Stroitel Minsk: Pavel Audochanka, Siarhei Antanovich, Siarhei Akulich, Aliaksei Komar, Kanstantsin Panasenko, Kanstantsin Tsiushkevich, Maksim Budziukhin (libero) oraz Petr Miniankou, Vadzim Pranko, Raman Pasavets, Ilya Lapato, Anton Sinhayeuski

Jastrzębski Węgiel: Yacine Louati, Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Mohamed Al Hachdadi, Jurii Gladyr, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Eemi Tervaporti, Michał Szalacha, Patryk Cichosz-Dzyga