Kwal. do fazy grupowej LM: Jastrzębianie zagrają w kolejnej rundzie

17
0

Jastrzębki Węgiel w ostatnim meczu pierwszej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów podejmował zespół z Holandii. Gospodarze turnieju bez problemów pokonali rywali w trzech setach i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący jastrzębian, Rafał Szymura.

Pierwszy set czwartkowego starcia przebiegł pod dyktando jastrzębskiej drużyny. Ton grze polskiej ekipy nadawał skuteczny na lewym skrzydle Rafał Szymura (sześć punktów), ale generalnie cały zespół świetnie prezentował się w ofensywie (62-proc. efektywność). Partia ta zakończyła się wynikiem 25:20 na korzyść Jastrzębskiego Węgla.

W drugiej partii rywale polskiej ekipy postawili bardziej wygórowane warunki. W pierwszej części seta goście nawet prowadzili (8:7), ale Pomarańczowi szybko uspokoili swoją grę. Pewniej aniżeli w pierwszej odsłonie w ataku radził sobie Mohamed Al Hachdadi. Po akcji, w której libero Jakub Popiwczak świetnie obronił piłkę, a Yacine Louati perfekcyjną „kiwką” zwieńczył atak, jastrzębianie zyskali trzypunktowy zapas. As serwisowy Szymury zwiększył przewagę gospodarzy do sześciu „oczek” różnicy (19:13). W tym czasie kapitalnie w defensywie grał Popiwczak. Natomiast ostatnią piłkę na korzyść Jastrzębskiego Węgla w drugiej partii skończył Al Hachdadi (25:16).

Trzecia odsłona miał wyrównany początek, ale później zespół z Jastrzębia wziął sprawy w swoje ręce. Asy serwisowe Al Hachdadiego dał gospodarzom pięć „oczek” zaliczki (10:5). Na dystansie seta na parkiecie pojawił się również Szymon Biniek. W końcówce meczu (21:14) trener Reynolds raz jeszcze w tym spotkaniu wysłał w bój Graniecznego. Adept Akademii swoją pierwszą piłkę przyjął przy wyniku 21:15, dogrywając dokładnie do rozgrywającego, a akcję tę skutecznym atakiem zamknął Al Hachdadi. Za moment na placu pojawił się też inny przedstawiciel młodzieży w zespole – Patryk Cichosz-Dzyga, ale piłka na wagę awansu do drugiej rundy Ligi Mistrzów należała do Rafała Szymury, który zakończył seta przy stanie 25:17.

Jastrzębski Węgiel – Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

MVP: Rafał Szymura

Jastrzębski Węgiel: Mohamed Al Hachdadi, Eemi Tervaportti, Łukasz Wiśniewski, Michał Szalacha, Rafał Szymura, Yacine Louati, Jakub Popiwczak (libero) oraz Maksymilian Granieczny (libero), Szymon Biniek, Patryk Cichosz-Dzyga

Draisma Dynamo Apeldoorn: Wessel Blom, Freek De Weijer, Sjoerd Hoogendoorn, Nico Manenschijn, Jeroen Rauwerdink, Maikel Van Zeist, Jeffrey Klok (libero) oraz Joris Berkhout, Frits Van Gestel, Nathan Fullerton