KS Camper Wyszków w sparingu z reprezentacją Algierii

KS Camper Wyszków w sparingu z reprezentacją Algierii

431
0
PODZIEL SIĘ

W środę rozegrany został dość nietypowy sparing. Po przeciwnych stronach siatki stanęli występujący w KRISPOL Lidze KS Camper Wyszków i reprezentacja Algierii. Po ustaleniu przez szkoleniowców obu drużyn zasad, rozegrane zostały jedynie cztery sety, toteż mecz zakończył się remisem, chociaż początek pojedynku należał do siatkarzy z Afryki.

 

KS Camper Wyszków, to pierwszoligowy zespół, który na swoim poziomie rozgrywek radzi sobie niesamowicie. Z dorobkiem 21 punktów zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji. Na swoim koncie notując siedem wygranym spotkań i ani jednej porażki.

 

Reprezentacja Algierii to obecnie 33. drużyna rankingu FIVB. Celem ich przyjazdu do Polski i rozegrania pojedynku z pierwszoligowcem było przygotowanie się do Mistrzostw Afryki, które odbędą się w przyszłym roku.

 

Pojedynek obu zespołów rozpoczął się niespodziewanie od wygrania pierwszej partii przez zawodników z Afryki. Dobrze funkcjonował element zagrywki, którą potrafili odrzucić zespół z Wyszkowa od siatki. Dzięki temu z łatwością mogli ustawić sobie grę w pierwszym secie i wygrać go do 17. Drugi i trzeci set padł łupem gospodarzy. KS Camper Wyszków pokazał to, co prezentował do tej pory na parkietach KRISPOL Ligi, poprawili jakość swojej gry w porównaniu do seta pierwszego i wygrali pewnie kolejne dwie odsłony meczu kolejno do 19 i 14. W czwartej partii meczu lepsi ponownie okazali się zawodnicy reprezentacji Algierii. Zespół z Afryki wrócił do swojej dobrej dyspozycji z pierwszej części meczu i wygrał seta do 18. Tie-break, do którego doprowadzili oba zespoły, nie został rozegrany. Zarówno trener KS Campera Wyszków, Jan Such, jak i szkoleniowiec reprezentacji Algierii uzgodnili, że piąta partia do skutku nie dojdzie, a mecz zakończy się remisem.

 

Ciekawostką tego pojedynku może być fakt, że trenerzy obu drużyn znają się ze sobą bardzo dobrze. Szkoleniowiec reprezentacji Algierii był bowiem podopiecznym trenera Jana Sucha, jeszcze gdy ten prowadził francuski Lyon.

 

Lider pierwszoligowej tabeli swój kolejny mecz rozegra na własnym terenie z LKS-em Caro Rzeczyca. Goście zajmują obecnie 13., czyli przedostatnie miejsce w KRISPOL Lidze. KS Camper Wyszków będzie miał więc okazję, by umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji.

 

 

 

Autor: Klaudia Czarka

 

Źródło: www.kscamper.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY