Krzysztof Ignaczak po dziewięciu latach żegna się z Asseco Resovią

Krzysztof Ignaczak po dziewięciu latach żegna się z Asseco Resovią

5237
0
PODZIEL SIĘ

Od 2007 roku Krzysztof Ignaczak nieprzerwanie występował w barwach Asseco Resovii Rzeszów i wywalczył z klubem z Podkarpacia aż osiem medali mistrzostw Polski. Po zdobyciu w zakończonym sezonie wicemistrzostwa Polski, 38-letni libero zdecydował się na odejście z zespołu, w którym spędził 9 lat.

 

Stabilizacja

 

Krzysztof Ignaczak nie często zmieniał kluby, a najwięcej sukcesów osiągnął w barwach PGE Skry Bełchatów oraz Asseco Resovii Rzeszów, do której przyszedł w 2007 roku i sięgnął z nią po trzy mistrzostwa Polski, trzy srebrne medale PlusLigi, a dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium tych rozgrywek. Oprócz tego libero ma na swoim koncie trzy złote krążki w barwach bełchatowskiej ekipy i trzy srebrne wywalczone jeszcze za czasów swojej gry w AZS-ie Częstochowa. W sezonie 2014/2015 osiągnął z Asseco Resovią jeden z największych sukcesów klubowych w ostatnich latach, zajmując drugie miejsce w Lidze Mistrzów. W ostatnim Final Four tych najważniejszych europejskich pucharów, który odbył się kilka tygodni temu w Krakowie, siatkarze z Rzeszowa zajęli dopiero czwarte miejsce, a następnie przegrali rywalizację finałową PlusLigi z zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Nie tylko sukcesy klubowe

 

Krzysztof Ignaczak oprócz triumfów w klubie może się także poszczycić wieloma sukcesami w reprezentacji Polski. Libero zakładał biało-czerwone barwy przez szesnaście lat, a największym osiągnięciem było wywalczenie złotego medalu Mistrzostw Świata w 2014 roku. Oprócz tego libero ma na swoim koncie złoto i brąz Ligi Światowej i mistrzostw Europy, a także drugie miejsce w Pucharze Świata.

 

 

Rewolucja kadrowa?

 

Po zakończeniu sezonu Asseco Resovia Rzeszów pożegnała aż pięciu siatkarzy. W następnym sezonie na Podkarpaciu zabraknie dwóch atakujących: Bartosza Kurka oraz Dominika Witczaka, dwóch przyjmujących: Juliena Lyneela i Nikolaya Pencheva oraz środkowego bloku – Russella Holmesa.

 

Sprawdź, co Amerykanin powiedział po ostatnim meczu w sezonie

 

Teraz klub z Rzeszowa żegna się z jedną ze swoich ikon, która stanowiła o sile zespołu w ostatnich latach. Krzysztof Ignaczak przez wiele sezonów dbał o przyjęcie, a także świetnie prezentował się w obronie. W dwóch ostatnich latach Asseco Resovia postawiła na grę na dwóch libero. Najpierw wsparciem dla Ignaczaka był Michał Żurek, a przed zakończonymi rozgrywkami do zespołu dołączył Damian Wojtaszek. Czy rozstanie z doświadczonym libero oznacza rewolucję kadrową w ekipie wicemistrzów Polski?

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY