KPS Kęty kończy swoją przygodę w I lidze

KPS Kęty kończy swoją przygodę w I lidze

804
0
PODZIEL SIĘ

Nad pierwszą ligą siatkarzy zbierają się kolejne czarne chmury. Drugi klub rezygnuje z występów na zapleczu Ekstraklasy. Po Camperze Wyszków trudną decyzję podjęła drużyna KPS-u Kęty. Trener i władze drużyny zrezygnowały z wystawienia ekipy do rozgrywek 2016/2017, po tym jak nie udało się pozyskać sponsora strategicznego.

 

Wszystkiemu winne są pieniądze

 

Pod koniec maja zespół z Wyszkowa zdecydował się na trudny krok i wycofał swój zespół z gry w I lidze. Teraz, tydzień przed ostatecznym terminem na zgłaszanie drużyn do rozgrywek, ten sam krok podjęła ekipa z Kęt. Drużyna KPS-u Kęty z powodzeniem występowała w pierwszej lidze przez cztery lata. Za sukcesem sportowym (zespół zwyciężył walkę o utrzymanie), nie stał jednak sukces organizacyjny. Klub już w poprzednim roku borykał się z kłopotami finansowymi. Mówi się, że władze miasta nie są w stanie utrzymywać pierwszoligowego siatkarskiego zespołu. Niestety, samo dokładanie się miasta i brak sponsora strategicznego zmusił zarząd klubu do podejmowania radykalnych decyzji.

 

 

Stawiamy na młodzież 

 

Nie wiadomo jeszcze jakie losy czekają zawodników z miasta nad Sołą. Prawdopodobnie wystartują w III lidze. Pomimo rozbratu z pierwszą ligą, siatkówka w Kętach nie zniknie. Prezes oświadcza, że będą pracować i trenować wszystkie swoje grupy młodzieżowe, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Kęty chcą pracować z młodzieżą, z której mają wyrosnąć gwiazdy polskiej siatkówki. To właśnie z tego miasta wyszły takie gwiazdy jak Mateusz Mika i Piotr Gruszka, które swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiali właśnie w tym mieście.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY