Koronawirusowe wieści z PlusLigi

Koronawirusowe wieści z PlusLigi

15
0
PODZIEL SIĘ

W naszym kraju z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a wśród nich są zawodnicy oraz przedstawiciele plusligowych klubów. W ostatnich godzinach o wykryciu kolejnych zakażeń poinformował Indykpol AZS Olsztyn, Stal Nysa oraz Asseco Resovia Rzeszów. Niepokojące objawy wystąpiły również w drużynie GKS-u Katowice.

 

Od minionej soboty Indykpol AZS Olsztyn przebywa na kwarantannie, po tym jak obecność wirusa wykryto u Wojciecha Żalińskiego. Zespół z Olsztyna jeszcze w trakcie trwania kwarantanny został poddany badaniom metodą RT-PCR, a otrzymane wyniki wykazały zakażenie u kolejnych czternastu osób. „W rezultacie wszystkich przeprowadzonych badań, aż 14 osób uzyskało wynik pozytywny. U większości członków drużyny zaobserwowano objawy świadczące o obecności wirusa SARS-CoV 2 w ich organizmie: gorączka przekraczająca 38°C, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, katar czy ogólne osłabienie” – czytamy w oficjalnym komunikacie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Tym samym przerwa w treningach wydłuży się o kolejne dni, a włodarze klubu wnioskują do Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie najbliższych spotkań.

 

Kilka dni temu informowaliśmy również o wykryciu jednego zakażenia w drużynie Stali Nysa, ale dziś włodarze plusligowego beniaminka poinformowali o otrzymaniu trzynastu dodatnich wyników badań. Osoby z wynikiem negatywnym, w najbliższym czasie zostaną poddane testom powtórnym, by wykluczyć obecność wirusa w ich organizmach. Zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, pomimo występowania lekkich objawów wirusa, czują się dobrze” – poinformowała Stal Nysa. Natomiast cztery zakażenia stwierdzono w drużynie Asseco Resovi Rzeszów, gdzie zawodnicy w minionych dniach zgłaszali niepokojące objawy. Przeprowadzone badania wykazały cztery zakażenia.

 

Wszystkie klubu pozostają w stałym kontakcie z właściwymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi oraz Polską Ligą Siatkówki. Według przepisów obowiązujących na terenie naszego kraju kwarantanna trwa dziesięć dni i jeśli objawy ustąpią to nie ma podstaw do jej przedłużania i powtórnych testów, ale plusligowe kluby profilaktycznie wykonują badania przed powrotem zespołów do treningów. Obecnie na kwarantannie pozostaje również drużyna Aluron CMC Warty Zawiercie.

 

W związku z niepokojącymi objawami, które zgłaszają zawodnicy GKS-u Katowice również ich mecz w ramach dziewiątej kolejki został odwołany, a klub będzie informował o kolejnych krokach na bieżąco.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/stalnysa.pl/assecoresovia.pl/siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY