Kontrakt Korneliusza Banacha przedłużony!

Kontrakt Korneliusza Banacha przedłużony!

2
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie próżnują i budują drużynę na sezon 2021/2022, a kolejnym zawodnikiem, którego umowa została przedłużona jest Korneliusz Banach. Libero z zespołem z Opolszczyzny związany jest od początku swojej przygody z siatkówką, a nowa umowa została podpisana na rok.

Korneliusz Banach do zespołu z Kędzierzyna-Koźla dołączył w 2011 roku, i stanowił o sile zespołu grającego na parkietach Młodej Ligi. W ramach młodzieżowych rozgrywek libero wywalczył srebrny oraz brązowy medal, a przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 został włączony do seniorskiej drużyny Grupy Azoty ZAKSA. Sezon 2018/2019 siatkarz spędził w pierwszoligowym zespole ze Strzelec Opolski, lecz szybko wrócił do Kędzierzyna-Koźla. Wraz z Grupą Azoty ZAKSA libero wywalczył dwa mistrzostwa oraz wicemistrzostwo Polski, a także Puchar Polski i dwa Superpuchary. Od początku przygody na plusligowych parkietach Korneliusz Banach jest zmiennikiem Pawła Zatorskiego, i jak do tej pory wystąpił w dwudziestu czterech plusligowych meczach. Zawodnik będzie miał jednak okazję zwiększyć ilość spotkań ponieważ, jego kontrakt został przedłużony o kolejny rok. ” To jest mój klub, tutaj się wychowałem, w ZAKSIE mam wszystko czego potrzebuję. Mogę trenować z najlepszymi zawodnikami na świecie, do tego mamy znakomity sztab szkoleniowy. Bardzo dobrze się dogadujemy w zespole, mam tutaj na  myśli nie tylko kontakt między nami zawodnikami, ale również współpracę z trenerami i całym sztabem. Atmosfera w zespole jest znakomita, ale odkąd pamiętam w ZAKSIE tak było. To na pewno coś, czego wszyscy mogą nam zazdrościć. Charakterologicznie jesteśmy dobrani znakomicie i myślę, że w kolejnym sezonie to się nie zmieni” – powiedział Korneliusz Banach.

Korneliusz Banach to kolejny zawodnik, który zdecydował się pozostać w Kędzierzynie-Koźlu, wcześniej na taki krok zdecydowali się David Smith oraz Bartłomiej Kluth. Wiadomo również, że na czele zespołu w dalszym ciągu stać będzie Nikola Grbić, pod którego wodzą w ostatnim czasie kędzierzynianie wywalczyli awans do półfinału TAURON Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Aluron CMC. Zespół Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznał również rywali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, gdzie 24 lutego oraz 3 marca zmierzy się Cucine Lube Civitanovą.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY