Konstantinov ogłosił powołania. Na liście nie zabrakło Pencheva

Konstantinov ogłosił powołania. Na liście nie zabrakło Pencheva

179
0
PODZIEL SIĘ

Plamen Konstantinov podał szeroki skład reprezentacji Bułgarii na Ligę Światową 2017. W kadrze nie zabrakło Nikolaya Pencheva, który rozgrywa bardzo dobry sezon w PGE Skrze Bełchatów. Szkoleniowiec chce wprowadzić do kadry kilku nowych, perspektywicznych graczy, ale na liście nie zabrakło uznanych nazwisk.

 

Odzyskać charakter 

 

W tym sezonie reprezentacja Bułgarii z pewnością będzie chciała powrócić na zwycięską ścieżkę. W ostatnich latach wiele zawirowań w federacji oraz zamieszanie wokół trenerów i zawodników sprawiło, że Bułgarzy nie mieli dobrej passy, a teraz będą chcieli odzyskać dawną świetność. Ostatnim poważnym sukcesem tego kraju było drugie miejsce na Igrzyskach Europejskich, gdzie występowała kadra B. W tym sezonie o sile zespołu będzie stanowił doświadczony Tsvetan Sokolov, który z Cucine Lube Civitanovą świętował ostatnio awans do Final Four Ligi Mistrzów oraz wejście do finału Serie A. Drugim ważnym ogniwem obok atakującego będzie z pewnością Nikolay Penchev, występujący od kilku lat na parkietach PlusLigi. Obok tych dwóch zawodników powołania dostali inni znani i doświadczeni gracze. Na liście Plamena Konstantinova znalazł się między innymi Todor Skrimov, grający w jednym klubie z Pawłem Adamajtisem, Georgi Bratoev, Teodor Salparov czy Viktor Yosifov, który w obecnym sezonie będzie pełnił funkcję kapitana.

 

 

Wypaść jak najlepiej

 

Reprezentacja Bułgarii w tym sezonie ma przed sobą trudne zadanie, poprawienie wyniku z poprzednich rozgrywek Ligi Światowej, gdzie była już o krok od spadku do drugiej dywizji. Podopieczni trenera Plamena Konstantinova wezmą również udział w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce. Szkoleniowiec nie ukrywa jednak, że ten rok będzie przygotowaniem do przyszłorocznych mistrzostw świata, których Bułgaria będzie współgospodarzem. Nie oznacza to jednak, że Liga Światowa pełnić będzie rolę jedynie poligonu doświadczalnego, chociaż do pierwszej drużyny powoli mają zostać wprowadzani młodzi gracze.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Bułgarii na Ligę Światową:

 

Rozgrywający: Lubomir Agontsev, Georgi Bratoev, Georgi Seganov, Vladimir Stankov

 

Atakujący: Tsvetan Sokolov, Todor Aleksiev, Jani Jeliazkov

 

Środkowi: Svetoslav Gotsev, Viktor Yosifov, Teodor Todorov, Nikolay Nikolov, Nikolay Kartev

 

Przyjmujący: Nikolay Penchev, Rozalin Penchev, Todor Skrimov, Martin Atanasov, Dimitar Marinkov, Valentin Bratoev

 

Libero: Teodor Salparov, Dobromir Ivanov, Vladislav Ivanov

 

 

 

Źródło: worldleague.fivb.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY