Koniec wolnego dla jastrzębian. W poniedziałek rozpoczną zagrupowanie

Koniec wolnego dla jastrzębian. W poniedziałek rozpoczną zagrupowanie

150
0
PODZIEL SIĘ

W najbliższy poniedziałek, czyli 20 sierpnia, swoje przygotowania do startu nowego sezonu PlusLigi rozpoczną siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którego drużyna została całkowicie przebudowana. W początkowej fazie treningów zabraknie kilku podstawowych zawodników, którzy przebywają ze swoimi reprezentacjami narodowymi.

 

W okrojony składzie

 

Zespół Jastrzębskiego Węgla przygotowania zacznie od badań lekarskich, które określą dyspozycję zawodników, a następnie drużyna uda się na wspólne śniadanie służące zapoznaniu. Na pierwszy dzień przygotowań zaplanowano poranny trening oraz zajęcia popołudniowe. Jastrzębski zespół nie będzie jednak od początku trenował w komplecie, w poniedziałek pojawi się dwunastu zawodników, wśród nich czwórka graczy z poprzedniego sezonu: Salvador Hidalgo Oliva, Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak oraz Jakub Turski. W Jastrzębiu ponownie zjawią się Piotr Hain oraz Paweł Rusek, którzy mają już na swoim koncie występy w tym zespole. Pierwszego dnia nie zabraknie również nowych graczy, którzy zdecydowali się na podpisanie kontraktów z jastrzębskim klubem, czyli Nikodema Wolańskiego, Dawida Gunii oraz Jakuba Buckiego. Skład uzupełniony zostanie zawodnikami z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy będą pomagać plusligowej drużynie w pracy nad formą. W składzie zabraknie jednak kadrowiczów, którzy przygotowują się do mistrzostw świata, nie przyjadą więc Dawid Konarski i Julien Lyneel. W pierwszych treningach nie wezmą też udziału siatkarze z Niemiec: Lukas Kampa oraz Christian Fromm, którzy przebywają na zgrupowaniu ze swoją drużyną narodową. „Trener Giani chce maksymalnie wykorzystać ten czas na wspólną pracę i poprawę naszej gry. Jej zwieńczeniem będą dwa sparingi z reprezentacją Brazylii” – tłumaczy niemiecki rozgrywający.

 

 

Na sparingi też przyjdzie czas

 

Drużyna Jastrzębskiego Węgla przygotowywać się będzie we własnej hali, gdzie skupi się pracy nad schematami gry i pracą na siłowni. Zawodnicy będą również mieli możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej, co ma urozmaicić ich przedsezonowe treningi. „Przygotowania rozpoczniemy na swoich obiektach. Ponadto będziemy korzystać również z boisk do siatkówki plażowej na basenie miejskim” – wyjaśnił trener Leszek Dejewski. Zespół prowadzony przez Ferdinando de Giorgiego nie będzie jednak ograniczał się do samych treningów we własnej hali. Jastrzębianie w ramach sprawdzenia formy i poprawy niedziałających elementów mają zaplanowane sparingi i gry kontrole, które rozpoczną w drugiej połowie września, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: www.jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY