Koniec sezonu 2019/2020. Zagumny: „To były dla nas bardzo trudne decyzje”

Koniec sezonu 2019/2020. Zagumny: „To były dla nas bardzo trudne decyzje”

29
0
PODZIEL SIĘ

W wyniku posiedzenia Rady Nadzorczej PLS S.A oraz konsultacji z przedstawicielami poszczególnych akcjonariuszy spółki, a także obserwacji aktualnej sytuacji epidemiologicznej zarówno w Polsce jak i na świecie, Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek PlusLigi, KRSIPSOL 1. Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet.

 

PlusLiga bez mistrza

 

Sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej został zakończony na stan rozegranych spotkań do 12 marca. Niedokończenie pełnej fazy zasadniczej spowodowało, że Zarząd PLS podjął decyzję o nieprzyznawaniu tytułu mistrza Polski, a ostateczna kolejność drużyn zostanie ustalona na podstawie zdobytych punktów w ligowej tabeli. Trzy pierwsze zespoły będą mieć prawo do gry w Lidze Mistrzów, a według wspomnianej tabeli są to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa Orlen Paliwa oraz PGE Skra Bełchatów. Jednocześnie prawo do gry w PlusLidze stracił ostatni zespół, którym jest BKS Visła Bydgoszcz, a o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej ubiegać się mogą Stal Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała. Pierwszeństwo awansu do PlusLigi będzie miał klub, który zajął wyższą lokatę w pierwszoligowej rywalizacji oraz spełni wymogi formalne. Jeśli żadna z tych drużyn nie uzyska pozytywnego wyniku audytu takiej samej procedurze zostanie poddany klub z Bydgoszczy, który tym samym będzie miał szansę na pozostanie w PlusLidze.

 

Również w KRISPOL 1. Lidze rozgrywki zostały zakończone na niepełnej fazie zasadniczej, a Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o nieprzyznawaniu medali. Podobnie jak w przypadku PlusLigi, ostateczna klasyfikacja zespołów zostanie przeprowadzona na podstawie tabeli. Z pierwszoligowymi rozgrywkami żegnają się natomiast SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała. „To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska.W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata” – mówił prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Paweł Zagumny. Tym samym sezon 2019/2020 dobiegł końca, a kluby rozpoczynać będą przygotowania do udziału w rozgrywkach sezonu 2020/2021.

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY