Komplet przyjmujących w Chemiku Bydgoszcz

Komplet przyjmujących w Chemiku Bydgoszcz

184
0
PODZIEL SIĘ

Po dwóch latach spędzonych w Ślepsku Suwałki Jan Lesiuk wraca do Bydgoszczy, gdzie bronił barw zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego zarówno w PlusLidze, jak i Młodej Lidze. Gra w pierwszoligowym zespole pozwoliła nabrać przyjmującemu cennego doświadczenia, które ma zaprocentować w nadchodzącym sezonie.

 

Powrót do Bydgoszczy

 

Jan Lesiuk jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Występował już w klubie z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach PlusLigi sezonie 2015/2016, a wcześniej reprezentował barwy zespołu w Młodej Lidze. Przyjmujący ostatnie dwa sezony spędził w Ślepsku Suwałki, gdzie w pierwszym roku zdobył wicemistrzostwo I Ligi. Zebrał tam cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach. „Cieszę się bardzo z powrotu do Bydgoszczy. Są to dla mnie tak naprawdę rodzinne strony i na pewno włożę całe serce w to żeby wynik jaki razem osiągniemy na koniec był najlepszy z możliwych. Patrzę pozytywnie na współpracę z każdym z członków zespołu. Powrót do macierzystego klubu jeszcze bardziej mnie motywuje. Jeszcze jako młody zawodnik dumnie walczyłem o medale dla Chemika i tak samo będę walczyć i w tym sezonie” – powiedział Jan Lesiuk.

 

Młody zawodnik o miejsce w pierwszym składzie rywalizował będzie Bartłomiejem Lipińskim, Pawłem Grycem i Nikolą Kovačevićem, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Zespół prawie skompletowany

 

Klub z Bydgoszczy budowanie składu na kolejny sezon rozpoczął od pożegnania pięciu zawodników: Mateusza Sacharewicza, Metodiego Ananieva, Edgardo Goasa, Yevgeni Gorchaniuka i Krzysztofa Bieńkowskiego. Później włodarze zespołu poinformowali, że w zespole Jakuba Bednaruka na dłużej zostanie Paweł Gryc, który w rozgrywkach 2017/2018 pokazał się z bardzo dobrej strony. Na początku czerwca klub ogłosił pozyskanie czterech nowych siatkarzy. W nadchodzącym sezonie w barwach Chemika Bydgoszcz zobaczymy Raphaela Margarido, Maksima Marozau, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Witek, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Do zespołu dołączyli także Nikola Kovačević, Mateusz Siwicki oraz wspomniany wcześniej Jan Lesiuk.

 

 

 

Źródło: www.luczniczkabydgoszcz.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY