Kolejny siatkarz zostaje w stolicy. Łukasz Łapszyński przedłużył umowę

Kolejny siatkarz zostaje w stolicy. Łukasz Łapszyński przedłużył umowę

775
0
PODZIEL SIĘ

Sezon 2015/2016, podobnie jak poprzedni, AZS Politechnika Warszawska zakończyła na ósmej pozycji w PlusLidze. Siatkarze Jakuba Bednaruka do końca walczyli o możliwość gry o siódme miejsce, a teraz włodarze klubu wierzą w ten zespół i przedłużają kontrakty z kolejnymi zawodnikami. Jednym z nich jest 23-letni przyjmujący Łukasz Łapszyński.

 

Ograny zawodnik

 

Łukasz Łapszyński to kolejnym młody zawodnik w stołecznej Politechnice. Jako 23-latek grający na pozycji przyjmującego posiada spore doświadczenie w grze. Już w wieku 15 lat zdobył mistrzostwo Polski kadetów, następnie w 2012 roku wywalczył wraz z Czarnymi Radom mistrzostwo II Ligii, a w kolejnym sezonie, jako zawodnik Cuprum Lubin, zdobył brązowy medal w 1 Lidzie. Dzięki miejscu  na podium oraz spełnieniu pozytywnych warunków, w sezonie 2014/2015, Łapszyński wraz z zespołem z Lubina mógł cieszyć się z awansu do PlusLigi, a stamtąd przeniósł się właśnie do Warszawy. Przed ubiegłym sezonem, jak sam wyznał, miał mieszane uczucia w związku ze swoim transferem, mimo to nie żałuje zmiany barw klubowych.

 

Dobry sezon

 

Ubiegły sezon Łukasz Łapszyński mógł zaliczyć do jednego z lepszych. Z pewnością potwierdzają to jego statystyki. „Jestem zadowolony z ostatniego sezonu spędzonego w Warszawie i z radością podpisałem kolejną umowę. W Politechnice mogłem grać zdecydowanie częściej niż w poprzednim klubie. A liczę na to, że w kolejnej edycji PlusLigi zapracuję na jeszcze więcej szans” – komentował swoją decyzję. O grę w wyjściowym składzie powalczy on z Pawłem Halabą i Bartoszem Kwolkiem. Dodajmy, że na pozycji przyjmującego w warszawskiej drużynie nadal jest jedno wolne miejsce.

 

Sprawdź, co pisaliśmy o transferze Bartosza Kwolka

 

Stabilizacja

 

W tym sezonie włodarze klubu zdecydowanie postawili na stabilizację. W drużynie postanowiło pozostać wielu młodych siatkarzy, jak choćby Michał Filip, wspomniany wcześniej Paweł Halaba czy Przemysław Smoliński. Kontrakty przedłużyło również kilku bardziej zawodników. Do tej grupy z pewnością należy Paweł Zagumny, Jakub Kowalczyk czy Paweł Mikołajczak. Czas pokaże, jak AZS Politechnika Warszawska poradzi sobie w nadchodzącym sezonie.

 

 

Źródło: azspw.com / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY