Kolejny ruch bielszczan. Gaca na dłużej w zespole

Kolejny ruch bielszczan. Gaca na dłużej w zespole

164
0
PODZIEL SIĘ

Klub z Bielska-Białej wczoraj ogłosił nazwisko nowego przyjmującego, którym został Piotr Łukasik. Dzisiaj poinformowano o przedłużeniu umowy z Mariuszem Gacą. Doświadczony środkowy z bielskim zespołem związany jest od dawna, podczas swojej kariery występował w wielu klubach PlusLigi, ale zawsze wracał do BBTS-u Bielsko Biała.

 

Na dłużej w BBTS-ie

 

Mariusz Gaca swoją przygodę z PlusLigą rozpoczynał w zespole z Olsztyna w 2011 roku. Wcześniej występował w takich drużynach jak: AZS Zielona Góra, Joker Piła, Jadar Radom czy BBTS Bielsko-Biała (2006-2009). Po wygaśnięciu umowy z AZS-em Olsztyn w 2012 roku środkowy ponownie trafił do bielskiego klubu, gdzie rozegrał jeden sezon, w kolejnym bronił barw MKS-u Będzin, by potem po raz kolejny trafić do BBTS-u Bielsko-Biała. Miniony sezon nie był udany dla zespołu z Podbeskidzia. Bielszczanie zakończyli go dopiero na czternastej pozycji, a klub z pewnością liczył na dużo więcej.

 

 

Początek zmian

 

Po zakończeniu sezonu rozpoczęto ruchy transferowe. Pierwszą zmianą było pożegnanie się z Kamilem Kwasowskim. Do drużyny BBTS-u Bielsko-Biała trafił natomiast Piotr Łukasik, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Na dłuższą grę w bielskich barwach zdecydował się Mariusz Gaca. „Na pewno bardzo się cieszę, ze otrzymałem możliwość gry w BBTS w kolejnym sezonie. Za nami ciężki sezon, w którym mieliśmy zadyszkę. Cieszę się, że udało się nam przezwyciężyć trudności i zakończyliśmy bezpiecznie sezon. Mam nadzieję, że następny sezon będzie spokojniejszy, jest już trener, są nowi zawodnicy, są też tacy, którzy zostali. Liczę, że wspólnie uda się nam zbudować waleczny zespół” – mówił doświadczony siatkarz po podpisaniu nowej umowy.

 

W drużynie bielszczan nie zaszły zmian na ławce trenerskiej. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi Rostislav Chudik. Szkoleniowiec rozpoczął pracę w BBTS-ie Bielsko-Biała pod koniec 2016 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Miroslava Palguta. Chudik przejął drużynę w trudnym dla niej momencie, ale jego praca przyniosła efekt, ponieważ bielszczanie uniknęli gry w barażach.

 

O nowym kontrakcie Rostislava Chudika przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: www.bbtsbielsko.pl /opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY