Kolejny nowy gracz w Suwałkach

Kolejny nowy gracz w Suwałkach

35
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze MKS-u Ślepska Malow Suwałki nie tracą czasu i ogłaszają nazwiska kolejnych nowych zawodników, którzy będą reprezentować barwy beniaminka PlusLigi na kolejny sezon. Nowym graczem suwalskiego klubu został właśnie doświadczony libero, Adrian Stańczak, który podpisał z zespołem roczny kontrakt. 

 

Nadal w PlusLidze

 

Adrian Stańczak ma na swoim koncie wiele lat doświadczenia zdobytego na plusligowych parkietach, co może być bardzo pomocne dla stawiającego dopiero pierwsze kroki MKS-u Ślepsk Malow Suwałki. Doświadczony zawodnik zdecydował się na podpisanie rocznej umowy z beniaminkiem PlusLigi. Kariera libero rozpoczęła się w Radomiu, skąd przeniósł się do Polskiej Energii Sosnowiec. Adrian Stańczak w zespole z Sosnowca spędził trzy lata, po czym wrócił do Radomia, gdzie grał w barwach Jadaru Radom. Kolejnym przystankiem w siatkarskiej karierze Stańczaka był AZS Częstochowa. Zaliczył również epizody w czeskim Volejbal Brno i Camperze Wyszków, skąd powrócił do Częstochowy. W ostatnich latach zawodnik występował w PlusLidze, gdzie grał w barwach GKS Katowice. Teraz Adrian Stańczak zdecydował się podpisać roczną umowę z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Pawłem Filipowiczem, który przedłużył kontrakt.

 

 

Są zmiany 

 

W zespole z Suwałk po awansie do PlusLigi nie brakuje zmian personalnych. Na czele zespołu stał będzie wracający do Polski trener Andrzej Kowal, a jego sztab szkoleniowy uzupełnili Andrzej Sawicki i Damian Słabiński. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z klubem z Suwałk pożegnali się: Mateusz Laskowski, Jenia Kapaiev, Jan Tomczak i Jakub Macyra. Nowe umowy z klubem podpisali: Jakub Rhonka, Paweł Filipowicz, Kamil Skrzypkowski, Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Łukasz Rudzewicz i Cezary Sapiński. Do zespołu dołączyli również już nowi zawodnicy. Nowym nabytkiem MKS-u Ślepska Malow Suwałki jest Joshua Tuaniga, do klubu dołączy również Bartłomiej Bołądź.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY