Kolejny Memoriał Wagnera w Krakowie

Kolejny Memoriał Wagnera w Krakowie

195
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku, po raz czwarty w historii Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, ten prestiżowy turniej odbędzie się w Krakowie. Impreza zostanie rozegrana w dniach 24-26 sierpnia i najprawdopodobniej będzie to ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata 2018, które we wrześniu odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

 

Głos kibiców nie był bez znaczenia

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozgrywany był w wielu polskich halach. Przez pierwsze sześć lat odbywał się w olsztyńskiej hali Urania, a z czasem gościł w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku czy Toruniu, a w 2014 roku turniej po raz pierwszy odbył się w Krakowie. TAURON Arena to jeden z większych obiektów sportowych w Polsce, co pozwala większej ilości kibiców na żywo dopingować reprezentację Polski oraz inne drużyny, które wezmą udział w imprezie. Memoriał co roku cieszy się dużą popularnością wśród fanów siatkówki, co oznacza, że ich opinia jest ważna. „O ponowne rozegranie turnieju w TAURON Arenie prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas dwunastej, czternastej i piętnastej edycji” – mówi Jerzy Mróz. Przy wyborze gospodarza nie bez znaczenia była również dotychczasowa współpraca z władzami miasta, która przy poprzednich edycjach turnieju przebiegała bezproblemowo. „Po znakomitych doświadczeniach z ostatnich lat i negocjacjach, które okazały się formalnością, decyzja nie mogła być inna” – dodaje prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Ostatni sprawdzian

 

Co roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera poprzedza najważniejszą imprezę sezonu reprezentacyjnego. W tym roku turniej ten będzie ostatnim poważnym sprawdzianem drużyn narodowych przed mistrzostwami świata. Dla wszystkich reprezentacji, które wezmą udział w szesnastej edycji turnieju będzie to okazja do zmierzenia się z wymagającymi rywalami oraz sprawdzenia swojej formy. W tym roku w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera wezmą udział kadry Polski, Francji, Rosji oraz Kanady, o czym możecie przeczytać TUTAJ, a turniej odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia. W poprzedniej edycji zwycięstwo odnieśli Polacy, a na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Francji.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY