Kolejny klub zmaga się z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

Kolejny klub zmaga się z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

5
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Stali Nysa poinformowali o wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z zawodników, w związku z tym cały zespół plusligowego beniaminka poddał się samoizolacji. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha zostaną poddani testom w kierunku zakażenia, a najbliższy mecz został przełożony na inny termin.

 

 

Badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostało przeprowadzone u jednego z członków drużyny w minioną niedzielę, a otrzymany wynik niestety okazał się pozytywny. Obecnie wszyscy poddali się samoizolacji i oczekują na dalsze wytyczne od właściwej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wobec powyższego pozostali członkowie drużyny Stali Nysa zostaną poddani badaniom w kierunku wykrycia ewentualnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. „W związku z zaistniałą sytuacją STAL Nysa S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa. Klub poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa” – czytamy w komunikacie klubu. O wszystkich działaniach włodarze Stali Nysa będą informować w oddzielnych komunikatach. Jednak według procedur obowiązujących na terenie naszego kraju po kontakcie z osobą zakażoną powinno się poddać dziesięciodniowej kwarantannie.

 

 

W ramach dziewiątej kolejki Stal Nysa miała zmierzyć się z Treflem Gdańsk, jednak w obliczu tak trudnej sytuacji klub zwrócił się do Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie tego spotkania. „W związku z powyższym, zaplanowane na dzień 25.10.2020 r. spotkanie z Treflem Gdańsk zostaje odwołane. O nowym terminie meczu poinformujemy po ustaleniu wszystkich szczegółów z Polską Ligą Siatkówki”- poinformowała Stal Nysa. Jak do tej pory podopieczni Krzysztofa Stelmacha, rozegrali sześć meczów i za każdym razem z boiska schodzili jako pokonani. Na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021 plusligowy beniaminek będzie musiał jeszcze poczekać.

 

 

 

Źrodło: stalnysa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY