Kolejni gracze dołączają do bełchatowian

Kolejni gracze dołączają do bełchatowian

117
0
PODZIEL SIĘ

PGE Skra Bełchatów od 19 sierpnia przygotowuje się do sezonu PlusLigi. W cyklu treningowym od początku brało udział ośmiu siatkarzy (Kamil Droszyński, David Fiel, który opuścił bełchatowian, Norbert Huber, Robert Milczarek, Piotr Orczyk, Dušan Petković, Kacper Piechocki i Mariusz Wlazły), a w minionym tygodniu dołączył do nich Grzegorz Łomacz.

 

Kubańczyk wyjeżdża do Francji

 

Kubański środkowy David Fiel, który podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów podczas rozgrywek 2018/2019, zastępując kontuzjowanego Patryka Czarnowskiego, od kolejnego sezonu będzie przebywał na wypożyczeniu we francuskim Tourcoing LM Volley. David Fiel zagrał w jedenastu meczach PlusLigi, w których zdobył 29 punktów. Kubańczyk miał także okazję występów w Lidze Mistrzów, a teraz przenosi się do ligi francuskiej, gdzie zastąpi kontuzjowanego Raphaela Pascala.

 

 

Coraz liczniej

 

W zeszłym tygodniu po decyzji selekcjonera reprezentacji Polski do PGE Skry Bełchatów dołączył Grzegorz Łomacz, który nie znalazł się w gronie zawodników powołanych na wrześniowe mistrzostwa Europy. Oprócz rozgrywającego we wtorek na porannych zajęciach pojawił się także Serb, Milan Katić, który również opuścił zgrupowanie swojej reprezentacji i będzie mógł uczestniczyć w okresie przygotowawczym bełchatowskiego klubu.

 

Przed wtorkowym treningiem miejsce miały badania krwi zawodników oraz sztabu szkoleniowego, natomiast później podopieczni Michała Mieszko Gogola udali się do siłowni na najbliższe dwie godziny. Następnie zaplanowany został trening w bełchatowskiej Energii. W środę zawodnicy odbyli tylko jedne zajęcia, a w kolejne dwa dni miejsce miały dwie jednostki treningowe, w tym także jedna na boisku do piłki plażowej. Mikrocykl zwieńczony został sobotnim treningiem, niedziela bowiem była dla bełchatowian dniem wolnym.

 

 

Wielcy nieobecni

 

Warto zwrócić uwagę na to, że do szóstej drużyny minionego sezonu nadal dołączyć nie mogą reprezentanci Polski: para środkowych, Karol Kłos oraz Jakub Kochanowski, a także przyjmujący, Artur Szalpuk. Pierwszy szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów, Michał Mieszko Gogol wraz z fizjoterapeutą Tomaszem Pieczko oraz statystykiem Robertem Kaźmierczakiem przebywają na zgrupowaniu kadry. Milad Ebadipour wraz z drużyną narodową bierze udział w przygotowaniach do mistrzostw Azji.

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY