Radom przygotowuje się do sezonu. Kolejni gracze w Cerrad Czarnych

Radom przygotowuje się do sezonu. Kolejni gracze w Cerrad Czarnych

254
0
PODZIEL SIĘ

Cerrad Czarni Radom powoli kompletują skład na kolejne rozgrywki PlusLigi. Do zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Prygla dołączyli właśnie kolejni nowi gracze, Kamil Droszyński, Kacper Wasilewski oraz Dmytro Teremienko, którzy będą występować w klubie w sezonie 2017/2018. Umowę przedłużył także Michał Ostrowski. 

 

Powrót do ojczyzny 

 

Kamil Droszyński pierwsze szlify zdobywał w Chemiku Bydgoszcz, a w latach 2013-2016 uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie z miejscową drużyną występował w pierwszej lidze. W rozgrywkach 2016/2017 młody polski rozgrywający postanowił spróbować swoich sił poza granicami kraju i dołączył do Lindemans Aalst. Rozgrywający ma już na swoim koncie kilka medali, w tym brązowy krążek belgijskiej Ligi A, wywalczony w sezonie 2016/2017. Rok wcześniej w barwach SMS-u PZPS-u Spała Kamil Droszyński wywalczył srebrny medal pierwszej ligi. Na koncie gracza są również tytuły z rozgrywek młodzieżowych, w tym mistrzostwo Młodej Ligi z 2012 roku. Teraz Kamil Droszyński postanowił wrócić do Polski i podpisał kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom.

 

 

Kolejny gracze dołączają do radomian

 

Cerrad Czarni Radom zakontraktowali również nowego środkowego. Do drużyny Roberta Prygla dołączył Dmytro Teremienko, który występował między innymi w Belogorie Belgorod. Wcześniej Ukrainiec przez pięć lat grał w Lokomotivie Charków, a teraz postanowił spróbować swoich sił w PlusLidze, dołączając do Cerrad Czarnych Radom. Nowym libero radomian został Kacper Wasiewski, który wywalczył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. W drużynie na kolejny rok pozostaje również środkowy Michał Ostrowski, który jest związany z radomskim klubem od 2014 roku.

 

Oprócz nowych zawodników, przedstawionych dzisiaj na konferencji, wcześniej Cerrad Czarni Radom zakontraktowali wcześniej kilku graczy. Do drużyny dołączył między innymi Dejan Vincić, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Kamilem Droszyńskim. Nowym atakującym radomian został Michał Filip, a w zespole zobaczymy również Kamila Kwasowskiego, Norberta Hubera i Jakuba Rybickiego. Oprócz nich na pozostanie w klubie zdecydowali się Wojciech Żaliński, Dustin Watten, Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski.

 

 

 

Źródło: Cerrad Czarni Radom/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY