Kolejne zakażenia wirusem SARS-COV-2 w Treflu Gdańsk

Kolejne zakażenia wirusem SARS-COV-2 w Treflu Gdańsk

4
0
PODZIEL SIĘ

W związku z wykryciem zakażenia wirusem SARS-COV-2 u Michała Winiarskiego Trefl Gdańsk poddał testom grupę zawodników oraz pracowników, którzy nie przeszli zakażenia w trakcie okresu przygotowawczego. Otrzymane dziś wyniki wykazały zakażenie u Mariusza Wlazłego, Moritza Reicherta, członka sztabu szkoleniowego oraz dwóch pracowników klubu.

 

 

Kilka dni temu włodarze Trefla Gdańsk poinformowali o wykryciu zakażenia wirusem SARS-COV-2 u trenera drużyny, Michała Winiarskiego. Zgodnie z zaleceniami właściwego sanepidu grupa pięciu osób, która nie przeszła zakażenia w trakcie okresu przygotowawczego poddała się samoizolacji i poddani badaniom. „Trener od niedzieli był w samoizolacji, a po poznaniu wyniku jego testu badania zostały przeprowadzone także trzem zawodnikom i dwóm innym członkom sztabu, którzy nie przechodzili zakażenia SARS-CoV-2 w trakcie okresu przygotowawczego oraz pięciu osobom z administracji klubu, które mają bezpośredni kontakt z drużyną” – czytamy w komunikacie klubu. Otrzymane dziś wyniki badań dały wynik pozytywny u dwóch zawodników, Mariusza Wlazłego oraz Moritza Reicherta. Zakażenie wirusem SARS-COV-2 stwierdzono również u jednego członka sztabu szkoleniowego oraz dwóch pracowników biura klubu. Cztery z pięciu osób zgłaszały objawy charakterystyczne dla przebiegu COVID-19, lecz objawy ustępowały po kilku dniach. Natomiast jedna z osób przechodzi zakażenie bezobjawowo. „Jeden z siatkarzy otrzymał wynik ujemny. W sztabie szkoleniowym niestety jedna z dwóch badanych osób także otrzymała rezultat pozytywny, potwierdzający zakażenie. Dodatni wynik testu otrzymały również dwie osoby z administracji klubu. W przypadku dwóch osób z biur klubu testy dały rezultaty ujemne, a jeden wynik nie jest jeszcze znany” – informują włodarze Trefla Gdańsk. Zgodnie z zaleceniami sanepidu zakażone osoby zostały poddane dziesięciodniowej kwarantannie, która rozpoczęła się w dniu otrzymania wyników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli u zakażonych osób nie będą występowały objawy choroby to kwarantanna zostanie zakończona po dziesięciu dniach, a w świetle państwowych przepisów nie będą wymagane powtórne testy na obecność wirusa SARS-COV-2.

 

 

Natomiast pozostali zawodnicy trenują normalnie i już w środę zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów, a zespół poprowadzi Roberto Rotari. Spotkanie z bełchatowianami będzie piątym meczem w sezonie, obecnie Gdańskie Lwy mają na swoim koncie trzy wygrane spotkania i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

 

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY