Kolejne decyzje w Lubinie. Grecki przyjmujący dołącza do drużyny

Kolejne decyzje w Lubinie. Grecki przyjmujący dołącza do drużyny

1284
0
PODZIEL SIĘ

Przed nowym sezonem PlusLigi władze Cuprum Lubin postawiły na stabilizację i niewielkie zmiany w swoim zespole. Większość graczy lubińskiego klubu przedłużyło kontrakty, a pierwszym nowym zawodnikiem został środkowy Piotr Hain. Teraz poinformowano, że w składzie lubinian znajdzie się także grecki siatkarz – Rafail Koumentakis.

 

Z ziemi włoskiej do Polski

 

Rafail Koumentakis urodził się w Salonikach, w Grecji. 23-letni zawodnik rozpoczął naukę gry w siatkówkę kiedy miał 10 lat. Jego pierwszym klubem był Ethnikos Alexandroupolis, siatkarz występował tam do 2013 roku i przechodził kolejno wszystkie etapy rozwoju w tym zespole aż ukończył 19 lat. W sezonie 2013/2014 przeniósł się do Włoch i został zawodnikiem drużyny CMC Romagna. Przyjmujący pochodzący z Grecji występował we włoskim klubie trzy lata, ale teraz zdecydował się zmienić ligę i przenieść do Polski. Od 2010 roku Rafail Koumentakis reprezentuje również swoją drużynę narodową, z którą w tym roku brał udział w Lidze Światowej. Grecja rozgrywała swoje pojedynki w trzeciej dywizji, w której to zdobyła brązowy medal pokonując reprezentację Tajwanu.

 

 

Czas na nowe nazwiska

 

Rafail Koumentakis jest dopiero drugim nowym zawodnikiem, który zasili szeregi Cuprum Lubin w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi. Wcześniej władze lubińskiego klubu poinformowały, że na pozycji środkowego w nowym sezonie będzie występował Piotr Hain. Polski siatkarz przeniósł się z Jastrzębskiego Węgla gdzie grał tylko przez jeden rok.

 

Sprawdź, co pisaliśmy o pozyskaniu Piotra Haina

 

Od początku transferowego okresu włodarze Cuprum Lubin skupili się na zatrzymaniu większości swoich dotychczasowych graczy. W klubie z Lubina na kolejne rozgrywki pozostali m.in. środkowi Adam Michalski i Marcus Böhme, rozgrywający Maciej Gorzkiewicz czy dobrze spisujący się w minionym sezonie, Łukasz Kaczmarek. Po tych decyzjach widać, że lubińskiemu klubowi zależy przede wszystkim na stabilizacji w drużynie, która zajęła bardzo dobrą, piątą lokatę na koniec zeszłorocznych rozgrywek. Oprócz przedłużania kontraktów, władze Cuprum Lubin postanowiły także, że w przyszłym sezonie kibice nie zobaczą w zespole Marcina Możdżonka i Wojciecha Włodarczyka.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY