Knack Roeselare z Pucharem Belgii

Knack Roeselare z Pucharem Belgii

83
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę został rozegrany finałowy mecz o Puchar Belgii, a w nim zmierzyły się ekipy Knack Roeselare i Lindemans Aalst z Polakami w składzie. Siatkarze z Aalst zapisali na swoim koncie tylko pierwszą partię. Trzy pozostałe odsłony wyraźnie padły łupem ekipy z Roeselare, która tym samym obroniła wywalczone przed rokiem trofeum.

 

Finał walki o Puchar Belgii rozpoczął się korzystniej dla siatkarzy Lindemans Aalsst, którzy zwyciężyli z przewagą siedmiu punktów (25:18). Na tym passa zespołu Adriana Staszewskiego, Jana Firleja, Janusza Górskiego i Patryka Strzeżka się skończyła. W kolejnej partii z przewagą czterech punktów skuteczniejsi okazali się siatkarze Knack Roeselare (25:21). Przejętej inicjatywy nie wypuścili z rąk i pewnie zwyciężyli także w kolejnych partiach, z różnicami kolejno sześciu i dziesięciu punktów (25:19, 25:15).

 

Gracze z Roeselare przyjmowali na poziomie 61% (19% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 55% skuteczność. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu na poziomie 65% (24% przyjęcia perfekcyjnego), ale atakowali na poziomie 47%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli siatkarze z Aalst, posyłając 5 punktowych zagrywek, ale w grze blokiem wyraźnie skuteczniejsi byli ich rywale  – 15 punktów tym elementem wobec 4 po stronie ekipy z Aalst.

 

W zespole Knack Roeselare liderem był Matthijs Verhanneman, który zdobył 24 punkty, a w tym zgromadził 1 asa serwisowego i 4 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 54%, kończąc 19 akcji na 35, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 62% (21% przyjęcia perfekcyjnego). Drugim najlepiej punktującym, który przekroczył liczbę 20 zdobytych „oczek” był Hendrik Tuerlinckx, zdobywszy 23 punkty. W swoim dorobku zgromadził 1 asa serwisowego i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 65%, kończąc 20 akcji na 31.

 

W ekipie Lindemans Aalst liderem był Adrian Staszewski, który zdobył 14 „oczek” spośród 26 rozegranych do niego piłek, co dało mu 54% skuteczność. Do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 59% (26% przyjęcia perfekcyjnego). Drugim najlepiej punktującym graczem był Janusz Górski, który zdobył 13 „oczek”, mając na swoim koncie 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 60%, czyli zakończył 12 akcji na 20 posłanych do niego. Przyjmował zaś z 66% jakością (10% przyjęcia perfekcyjnego). Patryk Strzeżek pojawił się na boisku na zmianę w pierwszym secie, następnie rozegrał drugą partię, a w trzeciej i czwartej ponownie pojawił się na zmianie. Do dorobku zespołu dołożył 8 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 38%, kończąc 6 piłek na 16 posłanych do niego. Jan Firlej rozegrał całe spotkanie, ale nie punktował.

 

Lindemans Aalst – Knack Roeselere 1:3 (25:18, 21:25, 19:25, 15:25) 

 

Składy drużyn:

 

Lindemans Aalst: Fredric Gustavsson, Tim Smit, Janusz Górski, Jan Firlej, Adrian Staszewski, Martijn Colson, Dennis Deroey (libero) oraz Patryk Strzeżek, Seppe van Heyweghen, Gertjan Claes, Robbe Vandeweyer

 

Knack Roeselare: Brett Walsh, Hendrik Tuerlinckx, Pieter Coolman, Matthijs Verhanneman, Arno Van De Velde, Ruben Van Hirtum, Stijn Dejonckhere (libero) oraz Robbe Benjamin (libero), Sam Holt, Lou Kindt

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY