KMŚ, gr. A: Cucine Lube Civitanova zwycięzcą grupy

KMŚ, gr. A: Cucine Lube Civitanova zwycięzcą grupy

48
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnim meczu grupy A ekipa Fakiel Novy Urengoy zmierzyła się z drużyną Cucine Lube Civitanova. Siatkarze z Włoch od początku nie tracili kontroli nad grą, a w każdej z trzech rozegranych partii zwyciężyli z wyraźną przewagą. Tym samym fazę grupową Klubowych Mistrzostw Świata zakończyli na pierwszym miejscu.

 

Zespoły rozpoczęły mecz wymianą uderzeń (1:1), ale dosyć szybko siatkarze włoskiej ekipy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Następnie utrzymywali swoją przewagę, choć gracze z Rosji nie składali broni w walce. Rywale jednak skutecznie im to uniemożliwiali i m. in. dzięki dobrej postawie Osmany’ego Juantoreny powiększyli swoją przewagę, na co zareagował trener rosyjskiego zespołu (8:4). To nie przyniosło jednak oczekiwanych efektów, gdyż cały czas ekipa Cucine Lube powiększała swój dorobek punktowy (15:7). W pełni kontrolowała inauguracyjną odsłonę i nie pozwoliła się zatrzymać, zwyciężając z przewagą ośmiu punktów (25:17).

 

Drugi set rozpoczął się ponownie wymianą punktów (1:1) i zespoły od początku nawiązały ze sobą walkę punkt za punkt (2:2). Gracze z Rosji objęli dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale gracze Cucine Lube szybko odrobili straty, a następnie przejęli prowadzenie (10:9). Siatkarze z Rosji nie zamierzali składać broni. Atak Artura Urdysa ponownie wyrównał wynik (11:11), ale inicjatywę utrzymywali po swojej stronie przeciwnicy. Momentalnie odzyskali przewagę (13:11), a następnie nie wypuszczali jej z rąk. Powiększali swoją przewagę i ponownie kontrolowali grę (19:13) i w rezultacie zwyciężyli wysoko także w tym secie (25:18).

 

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gracze z Włoch, którzy już po pierwszych akcjach wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (5:1). Siatkarze rosyjskiego zespołu powrócili do gry, ale cały czas swój komfort bezpieczeństwa utrzymywali rywale, i skutecznie uniemożliwiali przeciwnikom odrabianie strat.Pewnie zmierzali do zwycięstwa, co nastąpiło po ataku Brendena Sandera (25:19).

 

Fakel Novy Urengoy – Cucine Lube Civitanova 0:3 (17:25, 18:25, 19:25)

 

Składy drużyn:

 

Fakel Novy Urengoy: Andrey Ananev, Ugor Kolodinsky, Artur Udrys, Ivan Iakovlev, Dmitry Volkov, Egor Kliuka, Erik Shoji (libero) oraz Denis Getman, Dmitrii Kolenkovskii, Denis Bogdan, Evgenii Rukavishnikov, Denis Shenkel, Ilya Petrushov (libero)

 

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov, Osmany Juantorena, Dragan Stanković, Yoandy Leal, Robertlandy Simon Aties, Bruno Rezende, Fabio Balaso (libero) oraz Stijn D’hulst, Jacopo Massari, Diego Cantagalli, Brenden Sander

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY