Klubowe Mistrzostwa Świata nie dla Radomia. Grupa A zagra w Płocku

Klubowe Mistrzostwa Świata nie dla Radomia. Grupa A zagra w Płocku

114
0
PODZIEL SIĘ

Wbrew początkowym informacjom i podpisanym umowom, Radom nie będzie gościł Klubowych Mistrzostw Świata 2018, które rozpoczynają się już 26 listopada. Najlepsze klubowe zespoły, które znalazły się w grupie A zostaną przeniesione do Płocka i tam będą walczyć o awans do turnieju finałowego. Powodem jest opóźnione oddanie nowej hali w Radomiu.

 

Klubowe Mistrzostwa Świata to turniej, który już 26 listopada rozpocznie się w Polsce. Początkowo faza grupowa rozgrywana miała być w Rzeszowie i Radomiu, teraz jednak wiadomo, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jak poinformował na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych prezydent Radomia, Radosław Witkowski, organizatorzy Klubowych Mistrzostw Świata zdecydowali się przenieść grupę A do Płocka. Powodem problemów i odebrania Radomiowi możliwości goszczenia najlepszych zespołów świata jest opóźnienie w pracach przy budowie hali. „Dziś wieczorem dotarła do nas przykra informacja. Niestety prawdą jest, że organizator zdecydował się przenieść Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy do Płocka. Kiedy podpisywaliśmy z wykonawcą hali widowiskowo-sportowej aneks do umowy, nie było powodów, żeby nie wierzyć, że hala będzie skończona na czas. Zdecydowaliśmy o kontraktowaniu imprez, po to, aby nie stała pusta i zarabiała na siebie. Dziś niestety wiemy, że KMŚ nie odbędą się w Radomiu. Jak nas zapewniają organizatorzy, chętnie do nas wrócą. Tymczasem jednak proszę o zachowanie spokoju. Hala nie jest dla polityki, tylko dla radomian i czas, żeby WSZYSCY to zrozumieli. Nikt nam jej już nie odbierze. Będzie przez lata służyła mieszkańcom. Niemniej rozumiem Wasz żal i złość. Dla mnie, kibica, to również strata. I uwierzcie, że sprawę traktuję bardzo poważnie. Przede mną kolejna poważna rozmowa z wykonawcą. Zgodnie z umową, która nadal obowiązuje, obiekt ma być gotowy na 12 listopada. Po tym dniu MOSiR będzie naliczać kary” – wyjaśnił Prezydent Radomia.

 

 

Organizatorzy Klubowych Mistrzostw Świata zdecydowali, że grupa A zostanie przeniesiona do Płocka, gdzie najlepsze zespoły będą walczyły o awans do turnieju finałowego, na razie jednak oficjalnie nie potwierdzili tej informacji. Niedługo powinna pojawić się również informacja dotycząca biletów na fazę grupową.

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY